„Odešel největší stratég.“ Politici i lidé z byznysu reagují na Kellnerovo úmrtí

4 měsíce starý 10

Nejbohatší Čech Petr Kellner. | FOTO: ČTK

V pondělí probudila Česko nečekaná zpráva. Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Informace o úmrtí šestapadesátiletého miliardáře zasáhla množství lidí. Na sociálních sítích proto vyjadřují upřímnou soustrast rodině, mezi nimi například také čeští politici nebo zástupci byznysu.

Na tragickou zprávu reagoval také premiér Andrej Babiš, který je zároveň čtvrtým nejbohatším Čechem. „Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera,“ napsal na twitteru.

Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) March 29, 2021

„Petr Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou. Vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině,“ kondoloval předseda občanských demokratů Petr Fiala.

Petr Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.
Vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině.

— Petr Fiala (@P_Fiala) March 29, 2021

„Sám vím, jak je život zde na zemi křehký a pomíjivý. R.I.P. Petr Kellner a upřímnou soustrast a hodně síly všem nejbližším,“ vzkázal rodině poslanec a expředseda KDU-ČSL Marek Výborný, kterému předloni zemřela manželka.

Dále čtěte

Twitter / Bloomberg Wealth

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner

Při nehodě vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. S odvoláním na tamní policii to uvedla agentura AP. K nehodě došlo v sobotu ...

číst článek »

Na tragickou informaci reagoval například také starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). „Petr Kellner to u mě vždycky tak nějak vyhrával takovou vlastně maličkostí vytrvalou finanční podporou Divadla Járy Cimrmana. Věděl, že se hodí více, než by se mohlo zdát. A to mi stačilo. Fakt. Velmi schopnej chlap to byl. Upřímnou soustrast rodině a blízkým,“ napsal na sociální síti.

„Tak to je tedy pondělí. Život je křehčí, než se možná zdá být. Této zprávě jsem nemohl uvěřit a hledal jsem dál… ale bohužel. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast. R.I.P. Petr Kellner,“ reagoval poslanec za hnutí ANO a pražský zastupitel Patrik Nacher.

„Pro Petra Kellnera jsem pracoval v letech 199395 a 19992007. Nebylo to vždy jednoduché, ale vážil jsem si ho. Soustrast všem pozůstalým,“ uvedl ekonom a spolumajitel finanční skupiny Partners Financial Services Pavel Kohout.

„Podle toho, jak jsou plná média, Češi pochopili, že předčasně, v nejsložitějším, odešel největší stratég, který formoval tuto zemi. Za kulisami se budou dít zásadní věci. Kellnera jsem poznal, byl tvrdý, ale cesta s ním vedla vzhůru. RIP,“ napsal na twitteru prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. 

„Skupina PPF v Petru Kellnerovi ztrácí zejména stratéga a vizionáře, který je pro svoji autoritu, jíž z titulu svého zakladatelství disponoval, v podstatě nenahraditelný,“ prohlásil ekonom Lukáš Kovanda.

Zdroj