Odhad škody požáru Mynářovy hospody v Osvětimanech je 20 milionů. Příčinu vyšetřuje policie

4 měsíce starý 20

Škoda po úterním požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 20 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla ve středu mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. V úterý hasiči uvedli, že škoda je předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Příčina vzniku rozsáhlého požáru, který dřevěnou budovu z podstatné části zničil, nadále není známá.

Osvětimany 9:29 30. března 2022

Požárem poškozená chata Na Srubu v Osvětimanech | Zdroj: HZS Zlínského kraje

Zjišťování příčiny potrvá podle mluvčí delší dobu. „Včera (v úterý) se odebíraly vzorky na expertizy, musí projít zkoumáním. Závěr bude otázkou několika týdnů,“ řekla Javoříková.

V Osvětimanech hořela v noci hospoda Na srubu. Vlastní ji Mynářova firma

Číst článek

Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Na místo byl v úterý povolán psovod se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření, také specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz z Frýdku-Místku.

Podle policejní mluvčí Mileny Šabatové vyšetřovatelé pracují s možnostmi, že požár vznikl z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založen úmyslně. V době vzniku požáru podle vyšetřovatelů v objektu nikdo nebyl.

Požár likvidovalo osm profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Nikdo při něm podle Javoříkové neutrpěl zranění.

Oznámení o požáru přijali hasiči v úterý krátce po 02.30. V době jejich příjezdu hořela celá střecha objektu. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině. Následně měřili teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření.

ČTK

Zdroj