"Odklonil" Becker trofeje z Wimbledonu? Měly posloužit k umoření jeho dluhů

4 měsíce starý 60

"Odklonil" Becker trofeje z Wimbledonu? Měly posloužit k umoření jeho dluhů; Zdroj foto: Reuters

Becker prohlásil, že kdyby to šlo, odevzdal by trofeje zítra. Podle svých slov prodal nemovitosti, aby byl opět solventní, a nyní postrádá i některé z mnoha trofejí a další suvenýry ze své kariéry.

"Pro hráče je to o zisku titulu. Samotná trofej je méně důležitá, když hrajete," citovala Beckera agentura SID. Dnes si ale prý přál, aby trofeje stále měl a mohl je ukázat svým dětem.

Po svém bankrotu v roce 2017 měl šestinásobný grandslamový šampion odevzdat k umoření dluhů nejen wimbledonské trofeje, ale také zlato z olympijských her v roce 1992 ve čtyřhře a trofeje z Australian Open 1991 a 1996.

Pokud bude Becker, který žije v Londýně, za nedostatečnou spolupráci v konkurzním řízení odsouzen, hrozí mu až sedm let vězení. Bývalý první hráč světa, který vydělal tenisem 25 milionů dolarů, obvinění odmítá.

Bankrot na něj vyhlásil před pěti lety soud v Londýně kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur od soukromé banky z roku 2015. Do insolvenčního řízení se pak přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s pohledávkou 36,5 milionu eur.

Zdroj