ODS schválila koaliční dohodu Spolu i podobu kandidátek

1 měsíc starý 4

foto Zleva předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, šéf ODS Petr Fiala a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka 23. února 2021 v Praze vystoupili na briefingu po jednání zástupců vlády s opozicí.

Praha - Vedení ODS schválilo koaliční smlouvu s lidovci a TOP 09 i kandidátní listiny pro letošní volby do Sněmovny. Předseda občanských demokratů Petr Fiala bude lídrem v Jihomoravském kraji, informovala ODS v tiskové zprávě. Kandidátky v Jihočeském a Královéhradeckém kraji zatím neprojednaly regiony kvůli problémům spojeným s pandemií covidu-19.

Uskupení Spolu, které vytvořily ODS, KDU-ČSL a TOP 09, v prosinci ohlásilo, že vypracuje koaliční smlouvu do konce ledna a program do konce února. "Kvůli špatnému vývoji pandemie nemoci covid-19 bohužel musíme pro tuto chvíli odložit slavnostní podpis koaliční smlouvy. Věřím ale, že až budou čísla v ČR lepší, může právě tento akt symbolicky odstartovat změnu k lepšímu v naší zemi," uvedl dnes v tiskové zprávě Fiala.

Výkonná rada ODS schválila koaliční smlouvu, ale i program a kandidátky. "Udělali jsme další velký krok k úspěchu v podzimních volbách do Sněmovny," uvedl Fiala. Šéf ODS bude celostátním lídrem koalice, stát bude v čele jihomoravské listiny.

V Praze bude jedničkou ODS poslankyně Jana Černochová, na poslance sázejí občanští demokraté i v dalších krajích. TOP 09 schvalovala kandidátky před týdnem, stranu povede do voleb předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která bude v čele společné pražské kandidátky Spolu před Černochovou.

Lídři ODS v krajích:

Jihomoravský Petr Fiala
Karlovarský Jan Bureš
Liberecký Petr Beitl
Moravskoslezský Zbyněk Stanjura
Olomoucký Martin Major
Pardubický Radim Jirout
Plzeňský Martin Baxa
Praha Jana Černochová
Středočeský Jan Skopeček
Ústecký Karel Krejza
Vysočina Eva Decroix
Zlínský Stanislav Blaha

zdroj: ODS

Zdroj