Ohnivé peklo v Rusku. Do paneláků narazilo vojenské letadlo, pak se ozval výbuch

5 měsíce starý 45

Ruské ministerstvo obrany podle agentury RIA Novosti tvrdí, že letoun se zřítil při cvičném letu z letiště v jižním vojenském okruhu. Příčinou nehody byl údajně požár jednoho z motorů. Posádce dvoumístného stíhacího bombardéru se před dopadem podařilo katapultovat.

Nepotvrzené záběry na sociálních sítích ukazují velkou ohnivou kouli, která vylétla z několikapatrové budovy. Ministerstvo pro mimořádné situace podle TASS uvedlo, že informace o případných obětech se dosud upřesňují. Podle nepotvrzených zpráv zemřela jedna osoba, dalších několik lidí je zraněno. Masivní požár zachvátil minimálně jednu budovu od prvního do devátého patra.

Lázeňské město Jejsk leží v ruském Krasnodarském kraji, a to zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od ukrajinského přístavního města Mariupolu, které okupuje ruská armáda. Vzhledem k blízkosti incidentu od ukrajinských hranic je také možné, že letoun na ukrajinském území zasáhla ukrajinská armáda.

„Ruské zbraně padaly na ruské hlavy během cesty se záměrem zabíjet Ukrajince. Donutí to Rusy přemýšlet a protestovat proti válce?“ napsal na Twitter poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

Zdroj