Ohrožovala ho nožem? Policista použil taser na 95letou ženu s chodítkem, ta bojuje o život

4 měsíce starý 8

Své 80. narozeniny oslavila skokem s padákem, nyní 95letá žena bojuje o život v nemocnici. Do pečovatelského domu byl kvůli ní přivolán policista, protože držela nůž. A použil na ni taser. „V době, kdy byla taserem zasažena, se blížila k policistovi. Dá se říci, že pomalým tempem. Měla chodítko, ale i nůž,“ snažil se podle CNN vysvětlit jednání strážce zákona zástupce policejního komisaře Nového Jižního Walesu Peter Cotter.

Žena však trpí demencí a je velice drobná. Tamní komunita je incidentem pobouřena. Nechápe, proč se policista cítil 95letou ženou ohrožen do takové míry, aby použil taser, který dokáže omráčit i statného muže. Po zákroku se Nowlandová udeřila do hlavy, skončila v bezvědomí. Od té doby je v kritickém stavu v nemocnici, kdy u ní střídavě bdí osm dětí, desítky vnoučat a pravnoučat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Děsivá scéna jako z Čelistí: Žralok napadl kajakáře, dramatický útok natočila kamera

„Nemyslím si, že dojde k uzdravení. Tasery zneškodní býky i dospělé muže, tohle je drobná žena,“ uvedl obhájce místní komunity Andrew Thaler. Nowlandovou popsal jako fyzicky slabou. „Nemohla se postavit bez chodítka, není silná. Váží zhruba 43 kilo a měří přes metr padesát. Je to nehoráznost,“ zdůraznil. V pečovatelském domě žena trpící demencí žila pět let. „Měla dobré i špatné dny, což je standardní," dodal k její diagnóze.

Do pečovatelského domu byli policisté přivoláni kolem 4. hodiny ráno. Dvojice strážců zákona následně Nowlandovou našla v jejím pokoji, s nožem v ruce. „Dá se říci, že jím byla ozbrojena. Jednalo se o steakový nůž se zoubkovaným ostřím, který získala v kuchyňské části domova,“ přibližoval situaci Cotter.

Policisté i záchranáři na seniorku naléhali, aby nůž odložila. „Z nějakého důvodu to neudělala. Přiblížila se ke dveřím, kde se v danou chvíli nacházeli policisté, a jeden z nich použil taser,“ doplnil. Daný policista nebyl identifikován, jedinou informací je, že se jedná o strážce zákona s 12letou praxí. „Vzhledem k závažnosti incidentu se na případu podílejí detektivové z oddělení vražd,“ dodal Cotter. Nechtěl spekulovat, zda bude policista, který taser vypálil, obviněn.

Zdroj