Okamura se přiznal, že chce zhroucení demokracie v Evropě. Tentokrát mu můžeme věřit

před 1 měsíc 71

GLOSA / Fatální chybou v historii bylo, když někdo nebral vážně výroky fašistických a komunistických vůdců, co jednou provedou. Lenin, Mussolini, Hitler, Pol Pot, Gottwald a další ale bývali v této věci mimořádně upřímní, jen to naivní publikum nebralo vážně. Teď se přiznal Tomio Okamura, co by si přál pro Evropu. Patří to k tomu zlomku jeho prohlášení, která lze brát vážně.

„’Současný politický systém v Evropě už dlouho nevydrží, zhroutí se. Stane se to během tohoto desetiletí,‘ řekl před časem maďarský premiér Viktor Orbán na setkání s novináři. Kéž by měl pravdu. Musíme se v Evropě vrátit k opravdové demokracii národních států a zbavit se diktatury Bruselu a neomarxistů! Co myslíte Vy?“ ptá se vůdce SPD na Facebooku.

Ptá se jen na oko. Když mu tam někdo odpoví způsobem, který šéf vyhodnotí jako nevhodný, bude v rámci Okamurova pojetí přímé demokracie zablokován. Takhle by to nejspíš vypadalo s celou zemí, kdyby v ní měla SPD moc.

Pokud jde o ten „současný politický systém“, jehož zánik si Tomio s Viktorem přejí, říká se mu liberální demokracie. Spočívá v tom, že se konají svobodné volby, existuje svoboda slova a respektují se lidská práva (v tom i práva menšin) a to bez ohledu na to, kdo vládne. O základních lidských právech (rovnost mužů a žen, nepřípustnost otroctví, právo opustit svou zemi a zase se do ní vrátit, svoboda projevu i po projevu a podobně) se nehlasuje, ta jsou axiom. Kdo tohle nepřijme, bude mít nanejvýš chimérickou „demokracii bez přívlastků“, jak ji miluje Václav Klaus. Do demokracie bez přívlastků se pak vejde i starověká aténská demokracie s otroctvím a Sókratem popraveným za to, že mluvil. Ďábel je skrytý v odstraňování a popírání přívlastků.

Pokud je současným systémem v evropských zemích liberální demokracie, jakkoli nedokonalá, pak odstranění systému znamená fakticky diktaturu maskovanou rituálem předstírajícím volby. Orbán změnil volební systém, také má ústavní většinu i v případě, že nedostane ve volbách ani polovinu hlasů. Paralyzoval ústavní soud a hlasovací mašinerie jeho strany přijala zákon, že neplatí minulá rozhodnutí ústavního soudu. Z médií udělal nástroj jedné strany, peníze vybrané od občanů na daních používá pro své kampaně zadávané kámošům, soukromá nezávislá média připravil o reklamu a existenčně ohrozil. Polská strana PiS postupovala stejně. Vyhnal Středoevropskou univerzitu a hodlal místo ní zřídit kampus čínské univerzity. Staví ruskou jadernou elektrárnu za peníze půjčené od Rusů a nevýhodných smluvních podmínek, které orbánovci před vlastními lidmi dlouho tajili. Uvrhl Maďarsko do energetické závislosti na Rusku. Orbánův ministr zahraničí si nechal dát medaili od kremelského režimu, ačkoliv už věděl, že celé roky mají Rusové „napíchnuté“ počítače jeho ministerstva. Ani nepípnul. Takhle zřejmě vypadá ta „suverenita národního státu“ podle představ Orbána a Okamury.

Děkujeme za přiznání, že podobné poměry by okamurovci chtěli zavést i u nás. Evropská unie tomu přece jen trochu překáží, takže SPD vede kampaň za naše vystoupení. To je zcela v zájmu Ruska, stejně jako boj SPD za skončení vojenské pomoci Ukrajině, zrušení protiruských sankcí a proti členství Ukrajiny v EU a NATO.

Okamura pokračuje ve vzbuzování protiukrajinských nálad.

“’Ukrajinci se chovají lépe než Češi‘, řekl včera doslova ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan na speciální besedě pro Ukrajince v restauraci v pražském Břevnovském klášteře… Představitelé Fialovy vládní pětikoalice uráží všechny české občany. Hnutí SPD s tím zásadně nesouhlasí. Fialova ‚ukrajinská‘ vláda už to fakt přehání. Kdo si myslí, že je platí?“ rozhořčuje se šéf SPD v dalším příspěvku.

Dobrá otázka. A kdo asi tak platí Tomia Okamuru a jeho bizarní partu šiřitelů ruských blábolů? Ti samí občané, jako u všech stran.

V něčem má náš model liberální demokracie ale skutečně problém. Státní příspěvek na činnost politických stran umožnil vznik útvarů, které slouží především jako byznys podnik pro jejich bosse. Pijavice přisáté na demokratický systém a pracující na jeho oslabení a zničení, jsou tím samým systémem ještě placené. Hlasatel údajné přímé demokracie žádnou přímou demokracii ve své „straně“ jaksi nezavedl. Demokracie tam není žádná a jak by se někdo moc zajímal o stranické finance, nebo snad chtěl ohrozit postavení vůdce, tak letí a to třeba i s celou místní organizací.

Takže se nám pan Tomio přiznal, co má se svými evropskými kumpány v úmyslu. Bereme to v úvahu.

Přečtěte celý článek