Okamurizace ANO vede k degeneraci. Na stíhačky ať babišovci nesahají

před 5 měsíce 81

KOMENTÁŘ / Andrej Babiš může ronit slzy, že skončil na nějakém seznamu proruských politiků, ale nedělá celkem nic, aby nějak napravil žalostný dojem ze svého působení. U každého politického počinu se lze zeptat, jestli v Kremlu budou tleskat. Babišovy manévry kolem letadel F-35 jistě vzbuzují v ústředí ruské diktatury nadšení.

Momentální kampaň anonistů proti nákupu amerických letadel má jen jeden hlavní motiv. Je pod ním podepsaná vláda Petra Fialy.

„Odbornost“ činovníků ANO v otázkách obrany kdysi předvedl poslanec ANO Pavel Růžička, když na síti X sdílel na twitteru bez jakéhokoli ověření pochybnou zprávu z webu securitymagazin.cz, jak ruské letadlo „zvítězilo“ nad americkým strojem F-35. Rus prý dokázal svým systémem elektronického boje narušit systémy americké. Poslanec to hned použil jako argument pro zpochybnění možného nákupu těchto letadel naší armádou. Když byl upozorněn, že k ničemu takovému nedošlo a celá historka je vycucaná z prstu, byl arogantní a pak se vymlouval, jak chtěl jen upozornit atd.

Ryba tady smrdí od hlavy a stranické služebnictvo jen plní směrnice z vůdcova hlavního stanu.

„Proto říkám, když vláda nemá peníze pro důchodce, zaměstnance, mladé rodiny ani živnostníky, tak neměla kupovat F-35, které možná vyjdou na 400 miliard,“ vykládá náš přední iluzionista, velkouzenář a velkohnojař na Facebooku. Ten samý, co tvrdil, že není generál, ale diplomat, takže bychom čekali, že do otázek obrany se nebude montovat, když tomu nerozumí.

Svůj diplomatický „rozhled“ Babiš předvedl, když nechal svého syna odvézt na Ruskem okupovaný Krym. Na jeho těkající vyděšená očička na tiskové konferenci s Janem Hamáčkem, když došlo na odhalení pozadí výbuchů ve Vrběticích, nelze zapomenout. Také na manévry s rozpočtem na armádu na přání komunistů. V otázkách obrany je někdo, kdo ze všech sil podporoval proruské kolaboranty Fica a Orbána, naprosto nedůvěryhodný. Jenže on se chce dostat k moci.

O konkrétní letadla a o peníze tady vůbec nejde. Důvod Babišova řádění je prostý. Potřebuje získat hlasy voličů stejného typu, jako má Tomio Okamura, Trikolora, Rajchl, komunisté, všechny strany Jiřího Paroubka a podobné antisystémové partičky. Těm je pochopitelně obrana země ukradená a vyřešili by ji kapitulací před Ruskem. Věřit Babišovi, který rozházel stovky miliard nza rok, zatímco tady jde o desítky let, že mu jde o blaho našeho rozpočtu, může jen naprostý naiva. (Tedy skalní volič ANO.)

Všechny debaty o tom, jaká letadla potřebujeme a co je finančně výhodné, jsou jen teoretizování a neshodnou se na tom ani experti, jak bývá zvykem. Nikdo totiž s jistotou neví, jak bude vypadat případná příští válka. Poznat to můžeme podle toho, jak špatně odhadli znalci průběh a podobu té poslední na Ukrajině. Jisté je jen to, že ve výhodě bude ten, kdo bude mít hodně moderních zbraní (budou drahé) a bude se chtít bránit. Na to nemusíme být analytici.

Podřídit zájmy země svým vlastním osobním cílům je velice nízké.

Přečtěte celý článek