Okamurův generál Blaško taky zvažuje Hrad. Už chybí jen bojovník za svobodu Vodička

5 měsíce starý 48

Můžeme se dočkat toho, že voliči budou mít za rok při prezidentské volbě k výběru hned dva generály. Oba ale představují dost odlišné póly, pokud jde o jejich představy o směřování země. Petra Pavla už můžeme sledovat jako zájemce o funkci hlavy státu nějakou dobu a o jeho západní orientaci není pochyb. Co ale generál Hynek Blaško?

Deník N píše: „Zhruba rok před prezidentskou volbou začíná kolem myšlenky ucházet se o post hlavy státu kroužit další politik. Europoslanec za SPD a generál Hynek Blaško Deníku N řekl, že bude kandidovat, pokud se jeho příznivcům podaří nasbírat 50 tisíc podpisů.“

Dále čtěte

()

Týdeník FORUM: Jak si Zemanova parta zprivatizovala Pražský hrad

číst článek »

„Pokud moji příznivci budou chtít a podaří se nám společně nasbírat 50 tisíc podpisů, samozřejmě kandidaturu oznámím. Toto všechno se bude dít až s termínem vyhlášení volby prezidenta. Zatím je to v rovině spekulací,“ napsal Deníku N Blaško.

Generál Blaško je europoslancem za SPD Tomia Okamury, což by jako charakteristika mohlo stačit. V tomto útvaru se nesmí vyskytnout nikdo, kdo by neměl identické názory s předsedou. Však byl také Okamura posledně zvolen šéfem strany všemi hlasy kro jednoho, svého vlastního. KLDR jako vzor přímé demokracie.

Abychom ale dali slovo i generálovi, tak třeba namátkou ocitujme, co psal na svém Facebooku 29. května 2018, kdy se za okamurovce stal europoslancem. Byla to jeho odpověď na otázku Parlamentních listů a týkala se pokusu ruských agentů o zabití agenta Skripala v Británii.

Blaško: „Uvítal bych konečně, kdyby některý z těch křiklounů přinesl pádné argumenty a důkazy, že je Rusko skutečným nebezpečím. Jinak je to mlácení prázdné slámy. Domnívám se, že se tím křikem mají zakrýt skutečné problémy, se kterými se ‚západní‘ společnost potýká a které si nechce připustit. Kauza Skripal je jedna velká blamáž a opět bez důkazů se cosi tvrdí, aniž se cokoli jasně a bez jakékoli pochyby dokázalo. Nevyšel novičok, vytáhlo se tedy nešťastné dopravní letadlo, které Rus údajně sestřelil nad Ukrajinou.“

Dále čtěte

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

Nenechme se ukolébat! Oslabenou demokracii posilují svobodná média, podporujte je i dál

číst článek »

Dne 14. prosince 2019 zase píše: Vážení přátelé, došlo na slova Margaret Thatcherové cit.:“ SJEDNOCENÁ EVROPA JE KLASICKÝM UTOPICKÝM PROJEKTEM, POMNÍKEM MARNIVOSTI INTELEKTUÁLU, PROGRAMEM JEHOŽ NEVYHNUTELNÝM ÚDĚLEM JE KRACH..“ konec cit. Britové si to uvědomili pozdě, ale přece. Podívejme se na současné dění na ekologické a zelené šílenství, které uvrhne velkou část občanů EU do chudoby, povede k ještě většímu zadlužování států a výsledek – velké nic. Těm co se nepodvolí bude vyhrožováno atd. Mají ti, kteří prosazují tak zuřivě snižování emisí až skoro na nulu, kolik to bude stát? Silně bych o tom pochyboval a ta částka co budeme platit (přes 600mld) je zcela nepochybně 10x vyšší. Už se uvádí, že bude zrušeno 160 000 pracovních míst v dolech a co návazná odvětví. Další ohromná zátěž pro sociální systémy a to vše s Islámem a imigrací za zády. GOD SAVE EVROPA.

Jeho stranický šéf Okamura už popis likvidace západního směřování naší země dovede shrnout do jedné věty. Ono se to pak jednodušším lidem lépe pamatuje: „Vystupme z EU, nebo nás EU zničí masovou imigrací, drahou elektřinou, Green Dealem, genderismem a sluníčkářskou tyranií. A co si myslíte Vy?“

Pan Tomio se sice ptá, co si kdo myslí, ale pokud si budete myslet něco jiného než on, hodně riskujete okamžité zablokování. Myslet si můžete co chcete. Jen ne na profilu Tomio Okamura SPD, údajného stoupence „přímé demokracie“.

Jak by asi vypadalo působení Blaška na Hradě, to si můžeme snadno domyslet. Pryč z EU, vciťování se hlubokých myšlenek V. V. Putina a jeho kliky. Miloš Zeman 2.0,

Už nám k celkovému dojmu chybí jen Jaroslav Vodička, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu, který se v 60. letech připravoval na dráhu příslušníka pohraniční stráže, agent Veřejné bezpečnosti, který do KSČ vstoupil hned dvakrát. Měl by to zvážit. Jeho uniformy, za které by se nemusel stydět lecjaký jihoamerický diktátor, by byly ozdobou mnoha kladení věnců. Kdyby se Vodičkovi zachtělo, mohly by kandidátské debaty trochu připomínat generální štáb nebo manévry. Ale nemůžeme asi chtít tolik zážitků najednou. Bohatě bude stačit už to, co nás čeká tak jako tak.

Zdroj