Okamžitě musíte vyhodit tuhle šunku. Prodávala se ve velkém, ale kdo ji sní, bude mít polízanici

před 2 měsíce 102

Zákazníci v České republice doslova touží po tom, aby za své nemalé peníze, které vydávají v obchodních řetězcích, dostávali alespoň kvalitní potraviny. Jenže to se v žádném případě neděje. Prakticky všechny řetězce se tu pokoušejí prodávat spíše horší produkty za poměrně vysoké ceny. A nezřídka se jim navíc přihodí to, že dovezou něco, co je ještě mimořádně závadné a musí se to potom stahovat z prodeje.

Billa opět selhala

Nelichotivou statistiku má teď v tomto ohledu obchodní řetězec Billa, který je přitom obecně vnímán jako ten lepší z nabídky. Ovšem v poslední době se mu stává velmi často, že musí stahovat zboží z regálů. Přitom je zajímavé, že obvykle jde o výrobky jeho privátních značek.

Nejinak je tomu i tentokrát. Billa sama od sebe na svém webu upozornila na závadnost oblíbeného produktu, kterým je švarcvaldská šunka, která má mezi českými zákazníky mimořádnou oblibu.

Našly se tam špatné věci

Ve výrobku dovozce REWE GROSSHANDEL GMBH se mohou vyskytovat viditelné kolonie zelených plísní. Při stahování z prodeje a následných krocích spolupracujeme se SZPI,” uvedla na svých webových stránkách společnost bez dalšího upozornění. Je jasné, že pokud je výrobek plesnivý, nesmí být v žádném případě konzumován. Je nicméně otázkou, jak k něčemu takovému mohlo dojít. Vzhledem k tomu, že to neodhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, asi už se to nedozvíme.

Čtěte také: Prodavačka promluvila, jak české obchodní řetězce okrádají zákazníky. Tohle je čtení jen pro silné povahy

Konkrétně jde o výrobek Billa Schwarzwälder Schinken v balení 100 gramů a s datem použitelnosti do 28. února 2024. Obchodní řetězec varuje zákazníky před tím, aby výrobek konzumovali. Mají možnost ho navrátit v kterékoliv prodejně Billy. Vzhledem k tomu, že je to privátní značka, mohou tak učinit i bez účtenky.

Foto: Shutterstock

Přečtěte celý článek