Okamžitě vyhoďte tuhle delikatesu z Kauflandu. Obsahovala něco, co nikdy nesmíte pozřít

před 2 měsíce 68

České obchodní řetězce už zcela očividně vzdaly jakoukoliv snahu prodávat v České republice kvalitní zboží. Dnes je to spíše o snaze zákazníků nekoupit si takzvaného Černého Petra, kterých jsou tuzemské obchody bohužel plné.

Průšvih na plné čáře

Jen některé z nich přitom odhalí kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Ty pochopitelně nemohou být všudypřítomné, a tak tu máme jen určitý vzorek toho, co se vlastně v obchodech prodává.

Tentokrát opět ve velkém stylu selhal Kaufland, v jehož případě nejde zdaleka o první prohřešek. Ba právě naopak, v poslední době se mu v tomto ohledu nedaří. Zejména potom výrobky prodávané pod jeho privátními značkami mají značné problémy s udržením nejen kvality, ale také bezpečnosti.

Jak deklarovala SZPI, Kaufland pod svou značkou K Favourites prodával oblíbený luxusní sýr Gouda Holland. Za ten si opravdu hodně připlatíte a očekávali byste, že si domů odnesete kousek špičkového sýra. V tomto případě byste ale navrch dostali ještě pořádný kus plísně.

Bylo to všude

Potravinářská inspekce zjistila výskyt plísně pod neporušeným obalem u balení sýru Gouda Holland z Kauflandu,” uvedla SZPI ve svém znepokojujícím hlášení. Pokud by se plíseň vyskytovala u jednoho nebo několika málo balení, asi by se nad tím dalo ještě mávnout rukou. Ovšem co se stalo v tomto případě, to vám hlava nepobere.

Kolonie plísní se totiž vyskytovaly u všech kontrolovaných balení. To znamená, že šlo o systémový problém, pravděpodobně ještě z výroby. Datum použitelnosti totiž nebylo překročeno a nezjistily se ani žádné problémy se skladováním. I když při vědomí toho, jak to vypadá ve skladech českých supermarketů, lze i nad tímto přemýšlet.

Čtěte také: Kaufland v Česku spustil úžasnou novinku. Je to tady, konečně tu nakoupíte za ceny jako v Polsku

Výrobek se prodával v balení 200 gramů ve vaničce s fólií. Vyroben byl v Nizozemsku. Pokud ho máte doma, v každém případě to vyhoďte a nejezte to.

Foto: Shutterstock

Přečtěte celý článek