Olej z Lidlu obsahoval drogu. Nepoužívejte ho, varuje řetězec a stahuje ho z prodeje

3 měsíce starý 94

„V potravině Vita D'or Bio konopný olej lisovaný za studena 250 mililitrů byl zjištěn zvýšený obsah látek tetrahydrokanabinol (THC),“ přinášejí ve facebookové příspěvkové společnosti.

Varovala také před možnými vedlejšími účinky. „Po požití této potraviny se mohou dostavit nepříznivé zdravotní následky, jako například střídání nálad a únava. Z tohoto důvodu žádáme všechny zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a výše uvedenou potravinu dále nepožívali,“ informoval Lidl s tím, že v případě, že jste olej již zakoupili, můžete ho bez problémů vrátit do jakékoliv prodejny tohoto řetězce. „Peníze vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu,“ doplnili.

Středeční příspěvek oblíbeného obchodu s potravinami pobavil mnohé uživatele Facebooku. „Doporučujeme k tomu dokoupit něco smaženého pro případ nenadálého a nekontrolovatelného hladu,“ napsal uživatel Michal.

Někteří nabízejí odkoupit od lidí zbylé zásoby, jiní zas nechápou a kroutí hlavou nad tím, proč společnost stahuje olej z prodeje. „Počkat a proč to stahujete? Na to byste měli ještě udělat reklamu, navýšit skladové zásoby, klidně i cenu. A zaprášilo by se po tom. Máte divnou obchodní strategii,“ podivil se Roman. „A já blbec na něm minulý týden koukala a nevzala ho, že mám dost oliváče. Au,“ napsala uživatelka Eliška. „Kdyby měl někdo pár lahví navíc doma, odkoupím. Abych z toho vaření aspoň pobavila,“ přidali se další.

Problémy s THC v potravinách mají i v Německu

Podobné problémy zaznamenali také v sousedním Německu. Tam v jedné z prodeje dokonce zasahovala policie. Z prodeje poté společnosti stáhla konopné sušenky, proteinové tyčinky a čaje.

„Týká se to konopných sušenek vybraných druhů, které se prodávají pod názvem Mary & Juana a konopný čaj Tea of ​​mind. Spotřebitelé by také nemuseli konzumovat proteinovou tyčinku Raw Cannabis Protein Bar Apple. Všechny potraviny vyrábí český výrobce Euphoria Trade,“ uvedl web Tagesshau . České pobočky Lidl tyto výrobky k prodeji nenabízí.

Zdroj