Olympijské Tokio oznámilo nejvyšší denní přírůstek případů koronaviru

1 měsíc starý 14

foto Lidé v rouškách na ulici v Tokiu na snímku z 30. července 2021.

Tokio - Japonské Tokio, které nyní hostí letní olympijské hry, zaznamenalo dosud nejvyšší počet nakažených koronavirem za den. Tamní úřady dnes podle tiskových agentur oznámily 4058 infikovaných. Japonsku se zatím dařilo držet koronavirus relativně pod kontrolou, v poslední době se ovšem potýká s vysoce nakažlivou variantou delta.

V pátek úřady oznámily 10.743 odhalených případů nákazy v celé zemi, což byl dosud nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Samotné Tokio tento týden nejvyšší přírůstky počtu nakažených hlásilo tři dny po sobě, což začíná vytvářet tlak na zdravotní systém.

Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy se země v pátek rozhodla prodloužit v Tokiu nouzový stav a rozšířit ho také na další oblasti včetně okolí hlavního města.

Agentura Kjódó zároveň informovala, že organizátoři olympiády dnes oznámili 21 detekovaných případů koronaviru v souvislosti s hrami - mezi nově nakaženými ale podle nich nejsou žádní sportovci. Nikdo z nakažených nebydlí v olympijské vesnici. Celkem se v souvislosti s olympiádou infikovalo dosud 241 osob.

V Japonsku, které má zhruba 126 milionů obyvatel, se od začátku šíření koronaviru podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) prokázalo přes 914.718 případů infekce a 15.197 lidí tam po koronavirem zemřelo.

Zdroj