Omezování svobody projevu, akademiků, diskriminace LGBTIQ+ komunity, či problémy s justicí – to je současné Maďarsko. 🇭🇺 ⚠️ Mik...

4 měsíce starý 26
Omezování svobody projevu, akademiků, diskriminace LGBTIQ+ komunity, či problémy s justicí – to je současné Maďarsko. 🇭🇺 ⚠️

Mikuláš Peksa: V Evropském parlamentu se nám podařilo protlačit mechanismus, který zemím, které nehrají fér, sebere evropské peníze. Pokud Orbánovi a jeho straně Fidesz nevěříme v tom, že dokáží udržet v zemi demokracii a nerozkrádat veřejné finance, nemůžeme jim svěřit ani vedení Rady EU. Předpokládám, že Orbán by zablokoval jakákoliv jednání a zneužil by situace pouze k tomu, aby si vyjednal další výjimky.

Marcel Kolaja: Maďarská vláda bojuje proti právům menšin nebo svobodě slova. Jak může taková vláda vést vyjednávání o legislativě týkající se například svobody médií nebo práv, která jsou v Maďarsku porušována? Musíme proto začít řešit, jak zabránit maďarské vládě, aby na půl roku zablokovala chod v Evropě.

Markéta Gregorová: V rezoluci se Evropský parlament postavil proti systematickým snahám maďarské vlády o podkopávání základních hodnot EU a nedodržování zásad právního státu. Vyzvali jsme členské státy, aby nalezly řešení týkající se věrohodného plnění maďarského předsednictví v roce 2024.

Zdroj