ON-LINE: Česko se chystá zpřísňovat. Prudký nárůst nakažených v Německu

3 měsíce starý 22

6:10 - V Německu za poslední den přibylo přes 17 000 nových případů nákazy koronavirem a 92 obětí nemoci covid-19. Přesně před týdnem hlásily německé úřady bezmála 12 000 nakažených za den. V 83milionové zemi už sedmý den v řadě stoupá průměrný počet infikovaných na 100 000 obyvatel za týden. Hodnota sedmidenní incidence vzrostl na z úterních 75,1 na hodnotu 80,4. Před týdnem činil 65,4.

6:06 - Kuba se chystá od 15. listopadu otevřít své hranice zahraničním turistům, uvedl v úterý ministr pro turistiku Juan Carlos García. Kuba zavedla omezení v cestovním ruchu v dubnu loňského roku, aby zamezila šíření koronaviru ze zahraničí. V půlce listopadu by mělo být očkováno proti covidu-19 nejméně 90 procent obyvatel. Kuba využívá k očkování tři přípravky, které vyvinuli její vědci, očkuje i děti od dvou let.

6:01 - Vyšetřovací výbor brazilského Senátu doporučil obvinit prezidenta Jaira Bolsonara kvůli jeho selháním během pandemie covidu-19. Podle zprávy výboru o 1200 stranách rozhodnutí hlavy státu zrychlila šíření koronaviru a vedla k desetitisícům zbytečných úmrtí. V Brazílii kvůli covidu-19 zemřelo přes 600 000 lidí. Bolsonaro od počátku pandemii zlehčoval a do ledna 2021 nechtěl objednat vakcíny. Podle agentury Reuters je nepravděpodobné, že by Bolsonaro stanul před soudem, musel by ho obvinit generální prokurátor, kterého jmenuje právě prezident.

5:54 - Americký ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas se navzdory očkování nakazil koronavirem. Nyní je v karanténě a pracuje z domova. Kvůli nákaze musel Mayorkas zrušil cestu do Kolumbie. Mayorkas se v sobotu setkal s prezidentem Joem Bidenem, oba se zúčastnili každoroční pietní akce k uctění památky policistů, kteří zemřeli ve službě. Na venkovním pódiu stál mezi Jill Bidenovou a šéfem FBI Christopherem Wrayem.

5:50 - Vláda na středečním mimořádném zasedání projedná návrhy ministerstva zdravotnictví, které mají omezit šíření epidemie covidu-19. Resort navrhuje, aby personál restaurací musel kontrolovat testy či očkování zákazníků. Chce rovněž obnovit povinné nošení respirátorů v zaměstnání.

Zdroj