ON-LINE: Izrael začne podávat třetí dávky

2 měsíce starý 48

Očkování teenagera v Tel Avivu Foto: Amir Cohen, Reuters

ON-LINE: Izrael začne podávat třetí dávky

6:30 - Izrael se stane první zemí, která začne lidem dávat třetí posilující dávku vakcíny proti koronaviru. Ve čtvrtek večer to oznámil premiér Naftali Bennett s tím, že třetí dávku budou dostávat lidé nad šedesát let. Ukázalo se, že vakcína postupně ztrácí účinnost. Každé dva měsíce asi šest procent. V žádné jiné zemi zatím není podávání třetí dávky schváleno, ale Bennettův tým expertů doporučil 56 hlasy proti jednomu, že by se měla podávat.

6:22 - Japonská vláda naléhá na mladé lidi, aby se nechali očkovat a zůstávali doma a nescházeli se. Ve středu poprvé počet nově nakažených v zemi překonal 10 000. Podle ministra Taroa Konoa je nyní důležitější než zvyšovat denní počet naočkovaných nad milion přesvědčit dvacátníky a třicátníky, aby se nechali očkovat. V zemi dostalo obě dávky 26,3 procenta populace, ovšem očkování je nerovnoměrně rozděleno. Ve věkové skupině na 65 let je to 70 procent.

6:17 - V Novém Jižním Walesu stoupl počet potvrzených případů nákazy koronavirem o dalších 170. Nejméně 52 z nich se v době, kdy byli infekční, pohybovali ve společnosti. O den dříve přibylo 239 případů nákazy. Na JIP leží v tomto australském státě 58 nakažených, z nichž je 24 na plicní ventilaci. Na dodržování lockdownu zahrnujícího tvrdé omezení vycházení v Sydney spolu s policisty nově dohlíží 300 vojáků. Ve Victorii přibyli tři nakažení a v Queenslandu jeden.

podpis
Zdroj