ON-LINE: Je jen otázkou času, než osvobodíme celé území našeho státu, tvrdí Zelenskyj

5 měsíce starý 35

Začala druhá fáze války, oznámil na síti Telegram šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. Podle agentury Reuters tím potvrdil dřívější zprávy ukrajinského ministerstva obrany o začátku ruské ofenzivy na východě země. O zahájení ruského útoku na Donbasu následně mluvil i prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Nyní lze konstatovat, že ruské jednotky zahájily bitvu o Donbas, na kterou se dlouhodobě připravovaly. Přesto je jen otázkou času, kdy bude osvobozeno celé území našeho státu. Bez ohledu na to, kolik ruských vojáků zaútočí, budeme bojovat,“ uvedl.

Ukrajinská armáda už na východě země odrazila sedm nepřátelských útoků a zničila při tom několik desítek kusů ruské techniky. Uvedl to ukrajinský generální štáb. Ve městě Kreminna ale pokračují boje v ulicích, což znemožňuje evakuaci civilistů, informovala agentura AP.

Na 40 ruských vojáků zahynulo a desítky dalších se pohřešují či utrpěly zranění při potopení ruského křižníku Moskva. Podle webu BBC News to napsal nezávislý ruský list Novaja Gazeta Europe s odvoláním na matku jednoho z námořníků. Ruské úřady žádnou oběť neoznámily a tvrdí, že celá asi 500členná posádka je naživu.

Zdroj