ON-LINE: Krym znovu pod útokem. Výbuchy jsou na největším ruském vojenském letišti

5 měsíce starý 42

Z ukrajinského Krymu, který anektovalo Rusko, jsou hlášeny exploze. Podle Reuters se ozvaly nejméně čtyři výbuchy u letiště Belbek v Sevastopolu. Ruskem dosazený sevastopolský gubernátor Michail Razvožajev uvedl, že ruská protivzdušná obrana u Krymu sestřelila ukrajinský bezpilotní letoun a že nejsou hlášeny žádné škody.

Ukrajinská agentura Unian informovala, že se podle místních obyvatel od letiště Belbek ozvaly opakované výbuchy a že tam hoří. Belbek je podle této agentury největší leteckou základnou ruských okupačních sil na Krymu.

Ruskojazyčný web stanice BBC uvedl, že krymské úřady dříve informovaly o operaci protivzdušné obrany v Kerči, kde byl podle nich sestřelen bezpilotní letoun. Podle serveru Ukrajinska pravda tamní obyvatelé rovněž slyšeli exploze.

V ruské Belgorodské oblasti hraničící s Ukrajinou vypukl požár v muničním skladu a vyžádal si evakuaci dvou vesnic, uvedl místní gubernátor.

Počet civilních obětí ruských raketových útoků na Charkov z noci a rána stoupl na 17, uvedl oblastní činitel. Dva lidé přišli o život v Krasnohradu.

Ukrajina bude s Ruskem jednat o míru pouze v případě, že okupanti opustí všechna obsazená území Ukrajiny, zopakoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten taková vyjádření říká v posledních týdnech často. Další ukrajinští představitelé pak otevřeně hovoří o tom, že chtějí Rusy vyhnat nejen z oblastí, které okupují od začátku invaze, tedy od 24. února, ale i poloostrov Krym, který Rusové anektovali v roce 2014.

Zdroj