ON-LINE: Pokračuje soud s Babišem. Proběhne výslech znalců, blíží se závěrečné řeči

5 měsíce starý 18

Soud na počátku prosince obdržel dva posudky – jeden z odvětví psychiatrie a psychologie, druhý z oboru písmoznalectví. V prvním posudku se měli znalci vyjádřit k duševnímu stavu Andreje Babiše mladšího, který u soudu vypovídal v září. V druhém posudku by se měl znalec Aleš Čulík vyjádřit k tomu, zda podpisy na listinách k převodu akcií firmy Farma Čapí hnízdo patří obžalovanému Babišovi.

Státní zástupce Jaroslav Šaroch tvrdí, že Babiš zajistil na přelomu let 2007 a 2008 vyvedení společnosti Farma Čapí hnízdo ze svého holdingu Agrofert a prodej akcií svým dětem a partnerce. Podle státního zástupce to udělal proto, aby farma zdánlivě splňovala podmínky pro získání padesátimilionové dotace pro malé a střední podniky. Nagyová podle obžaloby úspěšnou žádost o dotaci podala. Babiš i Nagyová vinu odmítají.

Šaroch navrhuje Babišovi i Mayerové tříletý trest podmíněně odložený na zkušební dobu pěti let. Vedle toho chce pro bývalého premiéra také finanční sankci ve výši deset milionů korun a pro Mayerovou peněžitý trest 500 tisíc korun.

Zdroj