ON-LINE: Přibylo 12 514 nakažených

5 měsíce starý 27

Testování na koronavirus. Ilustrační foto Foto: Stephane Mahe, Reuters

Dnes 5:37 • Aktualizováno 5:56

V Česku za sobotu přibylo 12 514 nově detekovaných případů nákazy koronavirem, informace přichází jen pár hodin poté, co Liberecká nemocnice potvrdila první výskyt nákazy nové varianty zvané omikron. Většina států v Evropě už na tuto potenciální hrozbu reagovala speciálními opatřeními, včetně omezeními v cestování. Dění ohledně koronaviru sledují Novinky on-line.

Testování na koronavirus. Ilustrační foto Foto: Stephane Mahe, Reuters

ON-LINE: Přibylo 12 514 nakažených

5:55 - Sedmidenní incidence v Německu opět vzrostla a dosáhla historického maxima, nakažených je průměrně 446,7 lidí na 100 tisíc obyvatel. Dnes ráno o tom informovala agentura DPA s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI). Zdravotníci za poslední den zachytili 44 401 nových případů infekce koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19.

5:45 - Izrael zakáže na dva týdny vstup do země všem cizincům. Chce tak omezit šíření nové a potenciálně nakažlivější varianty koronaviru nazvané omikron. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Naftaliho Bennetta. Izrael se tak stane první zemí, která kvůli nové variantě viru zcela uzavře své hranice.

5:35 - Voliči ve Švýcarsku budou dnes v referendu rozhodovat o tom, zda podpoří stávající vládní plán boje s pandemií covidu-19. Jeho součástí je kromě jiného finanční pomoc lidem zasaženým protikoronavirovými opatřeními a covidové pasy, které Švýcaři musí předkládat při vstupu do restaurací, kulturních či sportovních zařízení. Hlasování se koná v době, kdy svět znepokojuje nová varianta koronaviru zvaná omikron a odhalená v Jihoafrické republice.

5:30 - Nových případů koronaviru v České republice v mezitýdenním srovnání podruhé v řadě ubylo. V sobotu počet klesl o desetinu na 12 514. Incidence se snížila na 1191.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj