ON-LINE: Rekordní počet obětí pandemie v Brazílii

2 měsíce starý 14

Lidé před nemocnicí v brazilské Manausu čekají na zprávy o svých blízkých hospitalizovaných s covidem-19 Foto: Bruno Kelly, Reuters

ON-LINE: Rekordní počet obětí pandemie v Brazílii

6:30 - V Brazílii opět padl rekord v denním počtu obětí z řad nakažených koronavirem. Za poslední den jich zemřelo 1910. Celkem eviduje země skoro 260 000 mrtvých.

6:26 - Americký prezident Joe Biden kritizoval texaského guvernéra Grega Abbotta, jenž zrušil povinnost nosit roušky. „To poslední, co potřebujeme, je neandrtálské myšlení.“ Nelze si namlouvat, že vše j v pořádku.

6:22 - Policie v Jižní Africe zabavila 2400 dávek podvodných vakcín v 400 ampulích, uvedl Interpol. Ve skladišti u Johannesburgu našla také falešné roušky. Zadrženi byli tři Číňané a jeden Zambijec. V Číně byla odhalena síť prodávající podvodné vakcíny, zadrženo bylo 80 podezřelých a zabaveno přes 3000 balení.

6:08 - Karanténa v Německu kvůli pandemii nemoci covid-19 potrvá nejméně do 28. března, zároveň země začne s postupným rozvolňováním opatření. Hlavním kritériem pro uvolňování poměrů bude hodnota nižší než 50 nových případů na 100 000 obyvatel za sedmidenní období. Aktuální průměr v zemi činí 64.

6:02 - Představitelé Rakouska a Dánska budou dnes v Izraeli jednat o spolupráci při výzkumu a výrobě vakcín proti covidu-19. Blízkovýchodní země je celosvětovým lídrem v počtu naočkovaných obyvatel a s evropskými politiky se podělí o zkušenosti.

S izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem se dnes sejde rakouský kancléř Sebastian Kurz a dánská premiérka Mette Frederiksenová.

podpis
Zdroj