ON-LINE: Rusové panikaří. Žene se cyklon vítězství, vítá ukrajinský ministr obávané rakety

6 měsíce starý 93

„Předpověď počasí předpovídá cyklon, který se pohybuje směrem od Británie k Ukrajině a přináší s sebou ‚bouři‘. Právě skrze tento ‚stín bouře‘ (Shadow of the Storm) pronikne slunce naší svobody a osvětlí naše vítězství,“ napsal Reznikov na Twitteru.

Současný dosah zbraní dodaných ze Západu je podle CNN zhruba 80 kilometrů. „Nebudeme prostě stát opodál, zatímco Rusko zabíjí civilisty,“ řekl Wallace poslancům v dolní komoře britského parlamentu. Počet střel v dodávce neupřesnil, munice ale podle něj míří na Ukrajinu nebo už je přímo v zemi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jako šachová partie. Vagnerovci mají tři možnosti, skončí ale fatálně, říká Podoljak

Střely Storm Shadow tak z hlediska doletu „skutečně mění pravidla hry“, uvedl nejmenovaný americký vojenský představitel. Kyjev může ze svých pozic například zasáhnout cíle na Krymském poloostrově, který Rusko nezákonně anektovalo v roce 2014, ale Ukrajina a většina mezinárodního společenství jej považují dál za část ukrajinského území.

Rusové panikaří a rozptylují své síly, protože nevědí, odkud mají očekávat hlavní úder. Podle webu Unian to uvedla vedoucí Společného koordinačního tiskového střediska jižních obranných sil Gemenyuková. „Jejich panika se projevuje v tom, že nevědí, ve kterém směru mají očekávat maximální sílu útoku a rozptylují své síly. A to jak na záporožském, tak i chersonském směru,“ řekla.

Ukrajina zahájila přípravy k očekávané protiofenzivě, píše web CNN. Tyto přípravy mají podobu úderů na ruské sklady zbraní, velitelská centra a soustředění techniky s cílem připravit bojiště k protiofenzivě.

Zdroj