ON-LINE: Soud ke kauze Čapí hnízdo pokračuje. Projednány budou listinné důkazy

5 měsíce starý 69

Soudní řízení ke kauze Čapí hnízdo v úterý pokračuje. Na programu dne je pouze čtení listinných důkazů. Nebude tedy předvolán žádný další svědek. Obžalovaní, předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová, v pondělí na Městský soud v Praze dorazili. Dění v soudní síni sledujeme on-line.

Mluvčí státního zástupce Aleš Cimbala v pondělí řekl, že termín zpracování znaleckého posudku v oboru písmoznalectví byl stanoven do 10. prosince tohoto roku. K jeho zhotovení byl opět přizván expert Aleš Čulík, který by se měl zabývat vyloženě otázkou, zda podpisy na třech listinách, které souvisí s převodem akcií ve společnosti Farma Čapí hnízdo, odpovídají podpisu Andreje Babiše st., a ne jeho synovi, který trvale odmítá, že by se mělo jednat o jeho podpis. Státní zástupce Jaroslav Šaroch požaduje, aby Andrej Babiš poskytl vzor svého podpisu k posouzení. Ten to ale zatím neplánuje. 

Dále čtěte

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Svoboda potřebuje nezávislá média. Podpořte nás a buďme společně silnější

číst článek »

„Já mu budu radit, aby to nedělal. Ze zásady. Vždy klientům radím, ať se raději nepodepisují. Nikdy nevíte, jak se to povede nebo nepovede,“ řekl Eduard Bruna, advokát obžalovaného. Pokud tedy Andrej Babiš st. neposkytne svůj vzorek podpisu ke zkoumání, záleží podle mluvčího státního zástupce na tom, jak se s tím vypořádá expert.

Státní zástupce nechápe, proč zatím obhajoba nechce poskytnout podpisy k porovnání. „Podle mého to neznamená, že zcela odmítají,“ řekl. „Bez těch podpisů se zřejmě nikam nehneme,“ uvedl.

Obžalovaní v pondělí požádali soudce Jana Šotta, aby mohli vypovídat až v dalším jednacím týdnu, který je stanoven na prosinec. Ten jim vyhověl. Zároveň stále zvažují, zda se rozhodnou odpovídat na otázky soudce. Šott se obává, že by se vzhledem k výpovědím mohlo řízení protáhnout do ledna příštího roku. Dříve přitom avizoval, že by se závěrečné řeči mohly přinášet už v prosinci. 

Dění u soudu sledujeme on-line:

Zdroj