ON-LINE: Ukrajinci hlásí další úspěch. Zničili jsme ruský muniční sklad a 15 obrněnců

5 měsíce starý 42

Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska tvrdí, že už nemůže nadále platit internetové služby na Ukrajině, a žádá americký Pentagon, aby financování převzal. Informovala o tom stanice CNN na základě dokumentů, k nimž získala přístup, a informaci posléze potvrdil Musk na Twitteru.

Ukrajina podle CNN obdržela odhadem 20 tisíc terminálů potřebných pro fungování připojení k satelitní síti Starlink. Poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak v reakci na zprávu stanice napsal, že Ukrajina se bude snažit zajistit pokračování služby.

Ukrajinské ozbrojené síly za poslední měsíc osvobodily od ruské okupace více než 600 obcí. V Charkovské oblasti se nachází 502 z nich, v Chersonské oblasti jich leží 75, v Doněcké oblasti 43 a sedm v Luhanské oblasti. Na svém webu to uvedlo ukrajinské ministerstvo pro reintegraci dočasně okupovaných území.

Ukrajinci také hlásí další úspěchy letectva a protivzdušné obrany. Během uplynulých 24 hodin provedlo ukrajinské letectvo 13 úderů. Zničilo jeden ruský sklad munice, zabilo 18 ruských vojáků a zničilo 15 obrněných vozidel. Vyplývá to z ranní zprávy ukrajinského operačního velitelství „Jih“.

Proruské síly a ruská armáda zase postupují pomalu ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu na východní Ukrajině. Do bojů se pravděpodobně zapojily i oddíly žoldnéřské Vagnerovy skupiny, uvedlo v pátek ráno britské ministerstvo obrany. Postup ruských vojsk komplikují ukrajinské útoky i nedostatek munice a vojáků.

Zdroj