OnePlus ladí první hodinky řady Nord. I díky AMOLED displeji vydrží až dva týdny na jedno nabití

4 měsíce starý 16

Oživeno 30. září | Značka OnePlus již oficiální cestou oznámila chytré hodinky Nord Watch, které mají i české produktové stránky a také evropskou cenu. 46mm tělo hodinek je vyrobeno z kobaltové slitiny (u speciální edice), popř. z nerezové oceli (316L). V obou případech počítejte se zvýšenou odolností 5ATM a IP68. Kruhový 1,39" AMOLED displej má rozlišení 454 × 454 pix a jemnost 326 ppi. Tělo doplňuje silikonový pásek, popř. kožené řemínky v případě speciální edice.

Klepněte pro větší obrázek
Speciální edice hodinek má tělo vyrobeno ze slitiny kobaltu

Hodinky se 402mAh baterií, která je udrží při životě až 14 dní, se k telefonu připojují přes Bluetooth 5.0. A to pouze k Androidu 6.0 a vyššímu, systém iOS není podporován. Ve výbavě čeká GPS, optický měřič srdečního tepu a okysličení krve, detekce spánku, reproduktor a mikrofon. To znamená, že přímo ze zápěstí obsloužíte i hovory. Hodinky mají 4GB úložiště, z něhož je část zabrána systémovým obsahem.

A cena? Hodinky budou v Evropě stát 159 EUR, což dělá zhruba 3 900 Kč.


OnePlus má již zítra oznámit a hned uvést na trh hodinky OnePlus Nord Watch. Jenže, proč čekat, když může výrobce klíčové specifikace prozradit už nyní? Na samostatné webové stránce už se můžete nyní dočíst základní specifikace prvních chytrých hodinek řady Nord od OnePlus. 

Začněme tím nejdůležitějším, tedy displejem. Panel s úhlopříčkou 1,78 palce bude mít rozlišení 368 × 448 pix a jemnost 326 ppi. Displej se zakulacenými rohy a zakřivenými okraji bude typu AMOLED, takže čekejte skvělou čitelnost i na přímém slunečním světle. Maximální jas displeje činí 500 nitů, jeho obnovovací frekvence je základní, tedy 60 Hz. Na displeji si zobrazíte jeden z více než stovky „online“ ciferníků.


Nejoblíbenější telefony OnePlus

Další oblíbené telefony OnePlus


Tělo hodinek s výraznou korunkou má být k dostání v černé a v modré, počítat můžete i se zvýšenou odolností IP68. Do výbavy se dostalo měření srdečního tepu, okysličení krve a monitoring stresu a spánku. V systému bude připravena podpora až pro 105 cvičebních režimů. Hodinky na jedno nabití vydrží až 10 dní běžného používání či až měsíc ve standby režimu. OnePlus Nord Watch připojíte k telefonu přes Bluetooth 5.2 prostřednictvím aplikace N Health, která je k dispozici, jak na Androidu, tak na iOS. Oficiální premiéra s kompletními specifikace nás čeká již zítra, tj. 28. září.

Zdroj: OnePlus

Zdroj