ONLINE: Část ukrajinského města Kryvyj Rih je po ostřelování bez proudu. Boje v Charkově pokračují

5 měsíce starý 60

Část Kryvého Rihu na jihu Ukrajiny a okolní obce se ve středu ocitly bez proudu poté, co Rusko zasáhlo zařízení energetické infrastruktury v okrese. Na sociálních sítích na to upozornil šéf vojenské správy města Oleksandr Vilkul. V Charkově přišlo kvůli neustálému ostřelování už 150 tisíc lidí o střechu nad hlavou, sdělil podle agentury Unian starosta města Ihor Terechov.

Kyjev 7:02 19. října 2022

Prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj v úterý uvedl, že ruské údery za týden zničily 30 procent ukrajinských elektráren (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na obnovení dodávek proudu v Kryvém Rihu a okolí pracují energetici. Pokud se havárii nepodaří odstranit, zajistí úřady dovážku vody do postižených oblastí, upřesnil Vilkul.

Rusko v posledních dnech podniká intenzivní vzdušné útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj v úterý uvedl, že ruské údery za týden zničily 30 procent ukrajinských elektráren.

Íránští instruktoři na Krymu učí ruské vojáky ovládat drony, není jasné, zda je i sami navádějí

Číst článek

Terčem ruských vzdušných úderů je prakticky dennodenně druhé největší ukrajinské město Charkov, které pravidelně hlásí zásahy rezidenčních oblastí.

„Charkov od 24. února čelí totálnímu ostřelování nepřátelskými silami. Do dnešního (do středy pozn. red.) dne přišlo více než 150 tisíc lidí o střechu nad hlavou,“ sdělil podle Unian ve vysílání ukrajinské televize starosta města Terechov.

Starosta upřesnil, že někteří z těchto lidí načas z města odjeli. Ti, co zůstali, podle něj nalézají útočiště na studentských kolejích.

ČTK

Zdroj