Laboratoře v Česku během neděle odhalily 42 případů covidu-19, což je nejnižší denní nárůst téměř za celý uplynulý rok. Stejný počet nových případů byl zaznamenán naposledy 20. června v roce 2020, což byla sobota. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Nižší nárůst počtu nakažených koronavirem byl zaznamenán naposledy loni v pondělí 15. června.

Sledujeme online Praha 8:16 14. 6. 2021(Aktualizováno: 8:50 14. 6. 2021)

Epidemie koronaviru v Česku dál slábne (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od loňského 1. března, kdy byly v Česku potvrzeny první případy nákazy koronavirem, ministerstvo zaznamenalo celkem asi 1,67 milionu případů covidu-19. V zemi zemřelo za celou dobu epidemie 30 226 lidí s covidem-19.

Předpověď expertů: Na podzim budou hrozbou mutace a návraty z dovolených, další lockdowny neočekávají

Číst článek

Denní nárůsty počtu nakažených postupně klesají od začátku letošního března, kdy se dostaly téměř na 17 tisíc. Rovněž denní počty úmrtí lidí s covidem-19 se snižují. V březnu se pohybovaly až kolem dvou stovek, zatímco v posledních zhruba dvou týdnech jsou v řádu jednotek.

V poslední době se také uvolňuje část kapacit nemocnic. Ještě na začátku května bylo podle webu ministerstva v nemocnicích volných 26 procent lůžek s umělou plicní ventilací, zatímco nyní je jich volných 33 procent. Standardních lůžek s kyslíkem bylo k dnešnímu ránu volných 28 procent, což je stejně jako začátkem května.

Reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden pozitivně testovaný, v pondělí stagnovalo. Stejně jako v neděli bylo k pondělnímu ránu na hodnotě zhruba 0,70. Přibližně kolem hodnot 0,7 až 0,8 číslo kolísá už od začátku května.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Česko hlásí za neděli 42 případů covidu, nejméně za téměř celý rok

  2. České fotbalisty čeká na úvod Eura klíčový zápas. Tři body by je podle Daridy mohly posunout dál

  3. Časté menší útoky mezi rodinami. Nová studie naznačuje, jak brutální byly boje v době kamenné

  4. ‚Vítej ve speciálním klubu.‘ Krejčíková je sedmou tenistkou, které se na grandslamu podařil double

  5. Předpověď expertů: Na podzim budou hrozbou mutace a návraty z dovolených, další lockdowny neočekávají

  6. Islanders začali reprízu loňského semifinále NHL vítězně. Tampu Bay na jejím hřišti porazili 2:1

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme