Laboratoře v Česku za úterý odhalily 16 642 nakažených koronavirem, což je čtvrtý nejvyšší počet za dobu epidemie. Dosavadní rekord je z 6. ledna, je zhruba o tisícovku vyšší. Oproti minulému úterý laboratoře odhalily o 800 nákaz víc. Reprodukční číslo čtvrtým dnem klesá. Ke středě se snížilo o další tři setiny na 1,09, je nejnižší za posledních 14 dnů. Hodnota nad jednou ukazuje sílící epidemii. V nemocnicích je přes 8100 lidí, což je rekord.

Sledujeme online Praha 8:04 3. 3. 2021(Aktualizováno: 8:58 3. 3. 2021)

Cestující v MHD v Praze. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Úterní čísla ukazují 8162 hospitalizovaných, pondělní čísla po revizi dokonce 8234. Dosavadní rekord byl 8155 covidových pacientů ze začátku listopadu. Těžkých případů dál přibývá, maximum se v úterý posunulo na 1661 pacientů. Je to o sto víc než v neděli a o šest víc než v pondělí. Vyplývá to z aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví.

‚Vymírají rody.‘ V Karlovarském kraji zemřelo v únoru s covidem víc lidí než dříve za měsíc na všechny nemoci

Číst článek

Nemocnice v Česku se kvůli epidemii covidu-19 potýkají s nedostatkem lůžek. Statistiky hospitalizovaných na webu ministerstva nezahrnují pacienty, kteří po deseti dnech nevykazují příznaky koronaviru, takže celkové počty obsazených lůžek jsou vyšší. Třeba ze zhruba 4000 lůžek na jednotkách intenzivní péče a ARO v Česku je nyní volných jen 575, tedy asi 14 procent. Pro covidové pacienty je určeno 156 z nich.

Z 21 tisíc standardních lůžek s kyslíkem je volná méně než čtvrtina. Také z 2320 přístrojů pro umělou plicní ventilaci je využita naprostá většina, volných je jen 28 procent.

Pardubický kraj kvůli kritické situaci v nemocnicích vyhlásil v úterý odpoledne stav hromadného postižení osob. V Česku je třetím dnem omezen volný pohyb lidí mezi okresy, omezení spolu s dalšími restrikcemi mají platit tři týdny. Firmy nad 250 zaměstnanců musejí ode dneška začít testovat pracovníky.

ako, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Česko má za úterý 16 642 případů covidu. Je to čtvrtý nejvyšší počet za dobu epidemie

  2. Japonský miliardář se v roce 2023 vydá na let kolem Měsíce. Nyní hledá osm lidí, co poletí s ním

  3. Brazílie vyšetřuje nelegální prodej části Amazonie na facebooku. Některé patří k území domorodců

  4. Šarlatán, Havel nebo Krajina ve stínu. Které filmy mají letos šanci na Českého lva?

  5. Palát dal v NHL vítězný gól. Nečas připravil první gól utkání, Zachova bodová série skončila

  6. Miliardář Sehnal se nechal přednostně očkovat. Podle ředitele nemocnice se vydával za zdravotníka

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme