Laboratoře v Česku během úterý odhalily 3229 nových případů covidu-19. Je to o 15 procent méně než před týdnem. Za posledních sedm dní připadá 151 nově nakažených na 100 tisíc lidí. Zdravotníci v úterý aplikovali 55 572 dávek očkování proti covidu, o 1600 méně než o týden dřív. Celkový počet podaných dávek se blíží třem milionům. Ukončené očkování má přes 966 tisíc lidí. Registrace k očkování se otevírá pro další věkovou skupinu od 55 do 59 let.

Sledujeme online Praha 8:16 28. 4. 2021(Aktualizováno: 8:21 28. 4. 2021)

Očkování je v Česku v plném proudu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zájemci o vakcínu se mohou přihlašovat přes web ministerstva zdravotnictví nebo se hlásit u svých praktických lékařů. Lidí ve věku 55 až 59 let žije v Česku 653 500.

Pro registraci potřebuje zájemce o vakcínu proti covidu-19 mobilní telefon. Po zadání jeho čísla na web přijde SMS zpráva s kódem, který umožní další registraci. V ní vyplní jméno, adresu, zdravotní pojišťovnu a číslo pojištěnce, tedy většinou rodné číslo. Následně si ještě vybere očkovací místo, kde si chce nechat vakcínu aplikovat.

Až bude mít očkovací místo volný termín, přijde SMS s dalším kódem, který umožní rezervovat potřebné datum.

Čekací doba se v očkovacích místech liší podle zájmu, některá denně očkují desítky, jinde stovky až tisíce lidí. Počet čekajících na jednotlivých místech lze ověřit na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Dostupné jsou i neoficiální informace o počtu čekajících v jednotlivých věkových či profesních skupinách.

Připravujeme podrobnosti.

ako, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Policisté žádají veřejnost o pomoc. Hledají 13letého chlapce z Prahy

  2. Basketbalisté Brooklynu zdolali Toronto a mají jistotu play-off. Dončićův Dallas deklasoval Golden State

  3. Desítky francouzských generálů ve výslužbě varovaly v dopise Macronovi před islamismem

  4. ONLINE: Česko má za úterý 3229 nových případů covidu. Očkovaných je téměř milion lidí

  5. Vaněček, Krejčí a Zacha byli v NHL hráči utkání. Kubalík skóroval, Pastrňák, Palát a Voráček asistovali

  6. Severovýchodní Indii zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupně. Poškodilo řadu budov

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme