Laboratoře v Česku zjistily během úterý 8568 potvrzených případů koronaviru. Oproti minulému týdnu je to o 2400 méně. A poprvé od začátku února byl úterní nárůst pod deset tisíc. Epidemie v poslední době ustupuje, české nemocnice jsou ale stále velmi vytížené. Ve středu ráno byla volná necelá čtvrtina standardních lůžek s kyslíkem.

Sledujeme online Praha 8:00 31. 3. 2021(Aktualizováno: 8:27 31. 3. 2021)

Češi mají stále antigenní testy zdarma (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

S nákazou covid-19 dosud v zemi zemřelo 26 421 lidí. Snížit vysokou úmrtnost a zamezit těžkým průběhům nemoci by mělo očkování, které začalo 27. prosince. Zdravotníci od té doby podali 1 611 172 dávek vakcíny, z toho zhruba 36 600 v úterý. Obě potřebné dávky zatím dostalo 464 836 lidí.

Rada vlády pro zdravotní rizika v úterý podpořila posunutí termínu druhé dávky očkování proti covidu. které už dříve avizoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a prosazoval i její člen epidemiolog Petr Smejkal. Vakcíny Pfizer a Moderna se budou nově registrovaným podávat po 42 dnech.

Připravujeme podrobnosti.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Česko má za úterý 8568 případů covidu. Poprvé od začátku února byl úterní nárůst pod 10 tisíc

  2. Natočila policejní zásah proti Georgi Floydovi. ‚Trpím výčitkami, že jsem neudělala víc,‘ vypověděla u soudu

  3. Ministerstvo prověří karibské angažmá šéfa dozorčí rady České exportní banky. Může přijít o místo

  4. ‚Je to kaňka, prohrát jsme neměli.‘ Kouče Šilhavého mrzely po Walesu ztracené body i Schickovo vyloučení

  5. Výběr z médií: vrácení peněz z kauzy Stoka, prodej evropské části Sberbank i omezení služebních cest

  6. Boston udolal po nájezdech New Jersey, Krejčí zazářil třemi asistencemi. Chytil překonal Vaněčka

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme