Polsko od pondělí 26. dubna rozvolní protiepidemická opatření v jedenácti ze šestnácti vojvodství. Do škol se tak například postupně začnou vracet děti, jako první do lavic usednou žáci prvních až třetích tříd základních škol.

Varšava 18:16 21. dubna 2021

Do polských škol se jako první vrátí žáci prvního stupně základních škol | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Termíny maturit a zkoušek žáků osmých tříd polských škol zůstávají bez změny. Žáci nebudou navíc potřebovat testy na koronavirus, aby se zbytečně nestresovali, uvedl polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Dodal, že vláda po prvním květnovém víkendu pravděpodobně povolí i otevření kulturních institucí a zruší povinnost nosit venku roušky. V jedenácti vojvodstvích se otevřou kadeřnické a kosmetické salony.

Zmírnění protiepidemických restrikcí se zatím netýká Dolnoslezského, Opolského, Slezského, Velkopolského a Lodžského vojvodství. Tam opatření zůstávají v současné podobě.

Martin Dorazín

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Do polských škol se začnou postupně vracet děti. Vláda v květnu otevře i kulturu nebo kadeřnictví

  2. Fotbalisté Bohemians zvítězili v Příbrami vysoko 4:1, Plzeň si veze tři body z Teplic

  3. Plíšková zahájila turnaj ve Stuttgartu vítězně, v českém duelu porazila Vondroušová Bouzkovou

  4. ODS slaví. Svou minulost

  5. První řada seriálu na motivy Pána prstenů se stane nejnákladnější v historii, bude stát 10 miliard korun

  6. Další odveta za protiruské sankce. Moskva vyhostila deset amerických diplomatů

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme