ONLINE: Koronavirus a jeho mutace se šíří dál, Německá má přes 30 tisíc obětí epidemie

1 měsíc starý 12

28. prosince 2020, 07:15 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

První případy nové a zřejmě nakažlivější mutace koronaviru, která se objevila v Británii, ohlásila také Jižní Korea. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

7:44 - Ke čtyřem letům vězení byla dnes v Číně odsouzena bývalá právnička Čang Čan, která ve městě Wu-chan točila nezávislé reportáže po tamním propuknutí nákazy koronavirem. Soud ji shledal vinnou z "vyvolávání nepokojů", uvedla agentura AFP s odvoláním na jednoho z jejích obhájců.

7:25 - Americký prezident Donald Trump podepsal stimulační balíček na pomoc ekonomice zasažené pandemií covidu-19, který je spojen s federálním rozpočtem na příští rok. Šéf Bílého domu podpis oznámil v prohlášení v neděli večer místního času (v noci na dnešek SEČ).

7:18 - Několik stovek britských turistů potají uniklo z luxusního lyžařského střediska Verbier ve Švýcarsku. Chtěli se totiž vyhnout karanténě, kterou na ně uvalily švýcarské úřady kvůli nové mutaci koronaviru, jež by podle vědců mohla být výrazně více nakažlivá, napsal list The Guardian.

7:17 - V Německu zemřelo za poslední den dalších 348 pacientů s nemocí covid-19, čímž počet mrtvých od začátku epidemie překonal 30.000. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha. Nakažených přibylo za uplynulých 24 hodin 10.976, což je výrazně méně než před týdnem. Úřady to připisují především nižšímu množství testů během Vánoc.

7:15 - Již více než 19 milionů lidí se ve Spojených státech od začátku epidemie nakazilo koronavirem. Vyplývá to ze statistiky Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), podle níž za necelý týden přibyl milion nakažených.

7:12 - Jihoafrická republika se v neděli stala první africkou zemí, kde počet případů nákazy koronavirem od začátku epidemie překročil hranici jednoho milionu. Oznámilo to jihoafrické ministerstvo zdravotnictví. Před několika dny místní úřady uvedly, že v zemi se šíří nová, nakažlivější mutace koronaviru. Jedná se ale o jinou mutaci viru, než je ta, jež nyní vyvolává obavy v Británii.

7:10 - Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí dnes uvedlo, že nová mutace koronaviru byla v zemi zjištěna u tří lidí, kteří přiletěli do Jižní Koreje z Londýna 22. prosince. Japonsko kvůli nové mutaci ode dneška až do konce ledna nebude vpouštět na své území cizince z většiny států světa. Japonští občané vracející se do země budou muset absolvovat test na koronavirus před odletem a při příletu.

Zdroj