Centrem Kyjeva v pondělí ráno otřáslo několik explozí. Na telegramu to oznámil starosta metropole Vitalij Kličko, několik výbuchů hlásili také svědci agentur Reuters a AFP. Útoky měly na svědomí bezpilotní letouny Ruska, uvedl následně Kličko i šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Ukrajinská metropole byla spolu s dalšímu ukrajinskými městy přesně před týdnem cílem masivních ruských útoků.

Sledujeme online Kyjev 7:18 17. října 2022

Centrem Kyjeva otřáslo několik explozí (ilustrační foto) | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Krátce před prvním výbuchem se Kyjevem rozezněly poplašné sirény. Kličko na sociálních sítích informoval o explozích v kyjevské Ševčenkivské čtvrti v centru města.

Ruská mobilizace? Chaos a neobjasněná úmrtí u nových branců armády

Číst článek

Drony, které při zásahu cíle vybuchnou, podle Klička způsobily požár v nerezidenční budově a poškodily obytné domy. Na místě zasahují hasiči a záchranáři. „Informace o obětech se ujasňují,“ uvedl Kličko.

Novináři agentury AFP zaznamenali tři exploze v 6.35, 6.45 a 6.58 místního času (5.35, 5.45 a 5.58 SELČ). „Metropoli napadly kamikadze drony,“ napsal na telegramu Jermak. Informace o původů útoků nelze nezávisle ověřit.

Rusko minulé pondělí v ranní dopravní špičce pomocí raket, střel dlouhého doletu, letectva i dronů masivně zaútočilo na ukrajinská města a energetickou infrastrukturu. Při úderech zahynulo nejméně 19 lidí a přes sto jich bylo zraněných.

V menších rozsahu útoky pokračovaly ráno v úterý 11. října. Jednalo se o jeden z nejrozsáhlejších útoků vůči Ukrajině od prvních týdnů ruské invaze.

gen, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Třetí týden soudu v kauze Čapí hnízdo. Vypovídat má i ‚klíčová svědkyně‘ Procházková

  2. ONLINE: Kyjevem otřásly exploze. Útočily ruské kamikadze drony, uvedla kancelář prezidenta

  3. Kouč Trpišovský řešil brzkou červenou kartu Oscara, Mladé Boleslavi podle Hoftycha spíš uškodila

  4. ‚Jmenuje se Izrael, stát Izrael.‘ Ministr cestovního ruchu ve videu láká k návštěvě země jako James Bond

  5. OVĚŘOVNA: Ukrajinský generál Zalužnyj nemá na svém náramku svastiku, jde o optický klam

  6. Výběr z médií: výdělek z pronájmu bytů, skupování sběratelských mincí a utlumený trh s realitami

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme