Série výbuchů se v pondělí ráno ozvala v ukrajinském Kyjevě, informovala agentura Reuters s odvoláním na svědky ve městě. Exploze oznámily také regionální úřady v severní, východní a střední části Ukrajiny, včetně měst Charkov, Záporoží či Kryvyj Rih. V ukrajinské metropoli se má v pondělí uskutečnit společné jednání ministrů české a ukrajinské vlády.

Sledujeme online Kyjev 7:49 31. října 2022

Zpravodajové agentury Reuters reportují sérii výbuchů v ukrajinském hlavním městě (ilustrační foto) | Foto: Alex Chan Tsz Yuk/SOPA Images/Sipa USA | Zdroj: Reuters

Nad Kyjevem byl ráno vidět kouř stoupající z asi deseti míst výbuchů, uvedli svědci. Podle starosty Charkova Ihora Terechova zasáhly jeho město dvě střely zacílené na neupřesněnou kriticky důležitou infrastrukturu.

Rusko v minulých týdnech zesílilo raketové útoky proti ukrajinské energetické infrastruktuře a dalším civilním cílům poté, co obvinilo Kyjev z exploze, která poškodila most na anektovaný Krym.

Připravujeme podrobnosti.

kro, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Kyjevem otřásly výbuchy. Exploze hlásí i Charkov, Záporoží i Kryvyj Rih

  2. Hubáčková končí jako ministryně životního prostředí. Resort dočasně přebírá Jurečka

  3. Začíná další cvičení armád Jižní Koreji a USA. Chtějí tak přimět KLDR k obnovení jednání

  4. Gólman Vaněček vychytal New Jersey třetí výhru v řadě, Paláta kvůli zranění čeká nucená pauza

  5. Psychotropní nápoj ayahuasca, za který dostal polský pár 8 let, může léčit deprese, říká vědkyně

  6. Výběr z médií: problémy s kryptoměnovými účty, senioři s vyššími důchody a hledání spolubydlení

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme