Varianta delta známá i jako indická se v regionu Nového Boru v Libereckém kraji potvrdila u pěti lidí nakažených koronavirem. Nových případů tam ale přibývá jen ojediněle. Na webu krajské hygienické stanice v Liberci o tom informovala její mluvčí Zuzana Balašová. V Česku za středu přibylo 248 případů koronaviru, asi o 100 méně než před týdnem. Incidenční číslo kleslo pod 19. Nejvyšší je na Českokrumlovsku, kde je 88.

Sledujeme online Nový Bor 8:05 10. června 2021

Indickou mutaci potvrdili na Novoborsku u pěti lidí. Případů koronaviru přibývá ojediněle (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od druhé poloviny května bylo v oblasti laboratorně potvrzeno 88 případů koronaviru. „V současné době v ohnisku přibývají pouze ojedinělé případy, a to případy aktivně vyhledané, to je kontakty dříve nemocných,“ uvedla Balašová. Pro 53 lidí nakažených koronavirem už skončila nařízená izolace.

Vakcíny AstraZeneca a Johnson & Johnson nakonec budou jen pro pacienty starší 60 let

Číst článek

Nakažlivější, indickou, variantu potvrdila laboratoř v Drážďanech metodou sekvenace. „Vzhledem k tomu, že protiepidemická opatření byla nastavena ihned při podezření na variantu, potvrzení varianty, neznamená žádnou změnu v prováděných opatřeních,“ dodala krajská mluvčí hygieny.

V regionu se ve zvýšené míře hygienici ve spolupráci s policisty zaměřili na dodržování vládních opatření v restauracích, školách či firmách. Zrušené byly i některé akce, na nichž se očekávala účast většího množství návštěvníků, a v regionu se i testuje víc než jinde.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Aktivistky obsadily rypadla na Teplicku a Chomutovsku. Chtějí rychlý a spravedlivý konec uhlí

  2. Bývalá barmská vůdkyně Su Ťij čelí dalšímu vyšetřování kvůli korupci. Hrozí jí až 15 let vězení

  3. ONLINE: Na Novoborsku se objevila indická mutace koronaviru. Hygienici ji potvrdili u pěti nakažených

  4. Česko čeká po poledni částečné zatmění Slunce, první po šesti letech. Řada hvězdáren nabízí pozorování

  5. Basketbalista LeBron James změní číslo dresu z 23 zpět na 6. Nosil ji v Miami i reprezentaci

  6. Hokejisté Islanders vyřadili Boston. Krejčí je druhý nejlepší český nahrávač v play-off v historii

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme