ONLINE: Nová zjištění o "britské" mutaci koronaviru, Španělsko chystá registr odmítačů očkování

2 měsíce starý 14

29. prosince 2020, 07:16 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Španělsko vytvoří registr lidí, kteří se odmítnou nechat očkovat proti koronaviru. List Die Welt uvedl, že se nová mutace viru SARS-CoV-2, která se výrazně šíří v jižní Anglii, v Německu objevila už v listopadu.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

7:40 - Americká Sněmovna reprezentantů v pondělí schválila zvýšení jednorázového příspěvku, který dostane většina Američanů jako pomoc v koronavirové krizi. V souladu s přáním prezidenta Donalda Trumpa by se měla zvýšit částka z 600 na 2000 dolarů, informovala dnes agentura AP. Ke zvýšení příspěvku by se měl nyní vyjádřit republikány ovládaný Senát.

7:20 - Mexiko očekává příští rok oživení cestovního ruchu po letošním propadu způsobeném pandemií. Počet zahraničních turistů by se mohl zvýšit až o 65 procent, pokud se koronavirová krize zlepší, uvedlo ministerstvo pro cestovní ruch. Počet turistů se má meziročně zvýšit i v případě nejhoršího odhadu.

7:15 - V Německu se v pondělí nákaza koronavirem prokázala u 12.892 lidí. S covidem-19 zemřelo dalších 852 infikovaných. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha. List Die Welt uvedl, že se nová mutace viru SARS-CoV-2, která se výrazně šíří v jižní Anglii, v Německu objevila už v listopadu.

7:10 - Ve Španělsku, které má asi 47 milionů obyvatel, se nákaza koronavirem prokázala od počátku epidemie už u více než 1,8 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo přes 50.000 nakažených. Údaje těch, kteří se k očkování nedostaví, se zaznamenají do registru. Do něj budou mít přístup i úřady dalších evropských zemí. Podle ministra zdravotnictví Salvadora Illy nebude databáze veřejná a bude se důsledně dbát na dodržení práva na ochranu osobních údajů.

Zdroj