ONLINE: Po ruském ostřelování Slovjansku jsou dva mrtví. Výbuchy otrásly i okupovaným Melitopolem

2 měsíce starý 10

Ráno v okupovaném Melitopolu bylo poněkud neklidné. Zveřejnila Unian. pic.twitter.com/T8qt9TFIs1

— Martin Dorazín (@mdorazin) March 27, 2023

Ruské ostřelování si ve východoukrajinském Slovjansku vyžádalo nejméně dva mrtvé a desítky zraněných, uvedla místní správa. V okupovaném Melitopolu se v pondělí ráno ozvaly výbuchy ve dvou budovách, kde byli umístěni ruští vojáci a příslušníci bezpečnostních složek. Podle serveru RBK-Ukrajina to v pondělí uvedl starosta města jihoukrajinského města Ivan Fedorov. Okupační správa hovoří o zásahu vysokoškolských kolejí.

Sledujeme online Kyjev 13:06 27. 3. 2023(Aktualizováno: 13:38 27. 3. 2023)

„Ve Slovjansku jsou dva mrtví a 29 zraněných, poškozeny byly administrativní budovy a kanceláře a pět obytných budov a sedm domů,“ napsal na facebooku šéf doněcké oblastní správy Pavlo Kyrylenko.

K příspěvku připojil fotografie ulic posetých troskami a zničených automobilů. Ruské síly podle něj zasáhly centrum města, vzdáleného jen několik desítek kilometrů od fronty, okolo 10.30 místního času (9.30 SELČ) dvěma střelami S-300.

Výbuchy v pondělí otřásly Melitopolem na jihu Ukrajiny. „Mnohokrát jsme říkali, že v zabraných budovách technické školy a univerzity jsou jak kasárna, tak budova, kde sídlí ‚správa‘ jejich (ruských) speciálních služeb, takzvané ministerstvo státní bezpečnosti. Proto byly dnes ráno v těchto dvou budovách slyšet výbuchy,“ řekl v pondělí Fedorov.

„Očití svědci viděli, jak ruští vojáci z této ubytovny jednoduše vybíhali ve spodním prádle,“ dodal představitel ukrajinské správy.

Okupační správa města podle ruské agentury TASS uvedla, že v Melitopolu byli po ukrajinském ostřelování civilních objektů dva lidé převezeni se zraněními do nemocnice. Zasaženy byly podle ní studentské koleje místní univerzity.

Silný výbuch se v pondělí ráno podle RBK-Ukrajina ozval také v okupovaném Doněcku. V jihoukrajinském Mariupolu rovněž dnes patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

zuj, ČTK

Zdroj