ONLINE: Prezident Zeman je zpět v Ústřední vojenské nemocnici. Měl pozitivní test na koronavirus

5 měsíce starý 138

Prezident Miloš Zeman je po několika hodinách zpět v Ústřední vojenské nemocnici. Radiožurnálu to sdělil mluvčí Vladislav Podracký ze zdravotnických zařízení Penta Hospitals, které hlavu státu ve čtvrtek převzalo do péče v Lánech. Zeman měl pozitivní test na koronavirus, potvrdil. Sanita s prezidentem Zemanem před 19:30 dorazila podle zpravodajky ČTK do nemocnice.

Aktualizujeme Praha 19:15 25. 11. 2021(Aktualizováno: 19:58 26. 11. 2021)

Prezident Miloš Zeman | Foto: Lukas Kabon/Anadolu Agency | Zdroj: Profimedia

„Při přijetí pacienta jsme postupovali standardním způsobem. To znamená, že byl proveden test na přítomnost covidu. Tento se ukázal následně jako pozitivní, takže po dohodě s ošetřujícím lékařem došlo k převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice,“ řekl Radiožurnálu Vladislav Podracký.

Prezidentská kolona před malou chvílí opustila zámek Lány. pic.twitter.com/u4dcoRrvsr

— Kamil Houska (@kamilhouska) November 25, 2021

Prezident má za sebou tři dávky očkování proti koronaviru. Podle Frekvence 1 prezident nemá covidové příznaky.

Kancelář prezidenta informovala, že byl prezident pozitivně testován na koronavirus ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Ve spolupráci s ošetřujícím lékařem hlavy státu Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu zpět do Ústřední vojenské nemocnice.

Text pokračuje pod online reportáží.

Po dobu léčby podle Hradu prezident pozastaví program. Předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejspíš nejmenuje.

Miloš Zeman byl z hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici propuštěn ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne. Sanitka ho převezla na zámek do Lán, kde měl pokračovat v léčbě. Starat se o něj měl tým zdravotních sester ze zdravotnické divize skupiny Penta. 

Ve vojenské nemocnici se prezident léčil od 10. října, strávil v ní tak více než měsíc a půl. Původně byl hospitalizován na oddělení intenzivní péče, odkud byl přemístěn na rehablitační oddělení a následně na lůžko dlouhodobé péče.

Kateřina Bečková, ern

Zdroj