Ruští vojáci útočí po celé frontové linii v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, oznámil v sobotu ukrajinský generální štáb. Ruské síly za uplynulý den ale navzdory zvýšené aktivitě významnějších územních zisků nedosáhly, jejich úsilí totiž nadále maří ukrajinské protiútoky, upozornila britská vojenská rozvědka.

Kyjev 9:50 23. dubna 2022

Zničený ruský vrtulník nedaleko obce Mala Rogan poblíž Charkova | Foto: Alkis Konstantinidis | Zdroj: Reuters

Ačkoliv Moskva již ohlásila dobytí strategického přístavu Mariupol u Azovského moře, těžké boje tam pokračují a zpomalují postup ruských vojsk na Donbasu, uvedlo k poznatkům rozvědky britské ministerstvo obrany.

Postupu ruských sil brání také skutečnost, že se jim kvůli účinné ukrajinské obraně nepodařilo ovládnout vzdušný prostor ani moře.

Děripaskovo lavírování mezi Západem a Putinem. Bývalého ‚hliníkového krále‘ dohánějí sankce

Číst článek

V oblasti Donbasu ukrajinské jednotky za uplynulý den odrazily osm útoků nepřítele. V Mariupolu jsou ukrajinské síly obklíčeny v ocelárnách Azovstal a pokračuje tam ruské bombardování, a to i ze strategických bombardérů, uvádí generální štáb. K odminování přístavu vyslalo ruské velení ženijní jednotky.

Ukrajinská média z hlášení armádního velení zdůrazňují, že u Izjumu v Charkovské oblasti byly do bojů nasazeny a již utrpěly ztráty jednotky ruské 64. motostřelecké brigády, jejíž příslušníci jsou podezřelí z válečných zločinů ve městě Buča u Kyjeva.

V Buči, kterou Rusové načas okupovali, končí exhumace obětí. Zatím se našla těla 412 zavražděných obyvatel města, informovala v sobotu agentura Unian.

Petr Jadrný, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Ruské síly podle Kyjeva útočí po celé linii fronty. Větších úspěchů ale nedosáhly

  2. Další důlní neštěstí v Polsku. V dole Zofiówka se pohřešuje deset horníků

  3. Atlanta poprvé udolala Miami, v koncovce zazářil Young. Paul dotáhl Phoenix k výhře nad New Orleans

  4. Páteční nárůst počtu nakažených covidem byl nejnižší v pracovní den od října. Zvýšila se ale incidence

  5. Černochová požádala o zvýšení rozpočtu ministerstva obrany o 1,4 miliardy. Většina půjde na nákladní auta

  6. Utkání Washingtonu s Arizonou dominovali čeští gólmani, Vaněček čistým kontem předčil Vejmelku

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme