FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Sledovat online

Po úterních explozích na leteckých základnách na poloostrově Krym Rusové z oblasti narychlo stahují letadla a vrtulníky. Podle agentury Unian o tom informovala ukrajinská vojenská rozvědka HUR, která zaznamenala přelety už 24 letadel a 14 vrtulníků.

Sledujeme online Kyjev 19:52 17. srpna 2022

Ruská letadla Suchoj Su-25 | Zdroj: Reuters

Po posledních událostech na Krymu ruští fašisté narychlo přemisťují svá letadla a vrtulníky do hloubi poloostrova nebo na letiště v Rusku uvedla rozvědka.

Rusové z výbuchu na Krymské základně viní sabotéry. Nedaleká vesnice musela být evakuována

Číst článek

Tato aktivita byla zaznamenána po sérii výbuchů v objektech vojenské infrastruktury na dočasně okupovaném poloostrově Krym, včetně těch na letišti Saky (9. srpna) a Hvardijske (16. srpna), doplnila rozvědka.

Ukrajina se k útokům na ruské letecké základny na Krymu oficiálně nepřihlásila, naznačila ale, že za ně nese zodpovědnost. Skutečnost, že ukrajinské síly jsou očividně schopny zasáhnout cíle v hloubi Ruskem okupovaného území, by mohla znamenat ve válce obrat, podotkla v úterý agentura Reuters.

Letiště Hvardijske, patřící ruskému vojenskému námořnictvu, je základnou pro 12 bombardérů Su-24 a 12 bitevních letounů Su-25, uvedl list Ukrajinska pravda s odvoláním na twitter šéfa investigativního webu Bellingcat Christa Grozeva. Na letišti Saky byly podle mluvčího ukrajinského letectva Jurije Ihnata umístěny stroje Su-30, Su-24 nebo Il-76.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Rusové přemísťují letadla z Krymu. Ukrajinci zaznamenali přelety 24 letadel a 14 vrtulníků.

  2. Kvitová si poradila ve druhém kole v Cincinnati s Cirsteaovou a postoupila do osmifinále

  3. Adaptace na změnu klimatu je běh na dlouhou trať, míní Brabec. Podle přírodovědce jsme ještě nevyběhli

  4. Kultura a drahá energie? ‚Budeme méně svítit a s investicemi počkáme‘

  5. Podpora začínajících pedagogů a garance platu. Vládou prošla novela zákona o učitelích

  6. Moskva zlepšila odhad letošního vývoje ruského hospodářství. Pokles má být pomalejší ale delší

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Webbův teleskop, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme