Rakety dodané z KLDR, které používá Rusko k útokům na ukrajinské cíle, už mají na Ukrajině na svědomí životy nejméně 14 lidí a zranění dalších 70 civilistů, uvedl ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin. Podle serveru Ukrajinska pravda dodal, že přesnost těchto raket je podle něj diskutabilní.

Sledujeme online Kyjev 22:03 16. února 2024

Následky ruského raketového útoku v Kyjevě

Severokorejské rakety používané na Ukrajině mají podle Kostina maximální dolet 650 kilometrů | Foto: Valentyn Ogirenko | Zdroj: Reuters

Dohromady podle Kostina Rusko od 30. prosince do 7. února vypálilo na Ukrajinu 24 severokorejských raket, jimiž jsou pravděpodobně rakety KN-23 a KN-24. Jen ve dvou případech ale raketa zasáhla zamýšlený cíl, a sice ropnou rafinerii v Kremenčuku a areál letiště Kanatove.

Information appeared that the ballistic missile that fell in Kyiv region is reportedly a North Korea KN-23 one. All the trees in the 40 meter radius burned down from the impact, — Defence Express.

Imagine what would happen if it hit a residential building.

: BBC Ukraine,… https://t.co/JsmI6kqXrJ pic.twitter.com/4MygCP4qNK

— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) February 15, 2024

V dalších případech podle něj střely dopadly na místa vzdálená od sebe několik kilometrů, některé další vybuchly ve vzduchu a některé zasáhly rezidenční čtvrti v druhém největším ukrajinském městě Charkově.

Právě úder z 2. ledna na Charkov způsobil z útoků severokorejskými raketami největší újmu civilnímu obyvatelstvu. Ve městě při něm zahynuli tři lidé a 64 dalších bylo raněno.

Severokorejské rakety používané na Ukrajině mají podle Kostina maximální dolet 650 kilometrů. Podle předběžných údajů je Rusko odpaluje z Voroněžské oblasti sousedící s Ukrajinou.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Na pietách za Navalného začalo zatýkání. Ruská policie zadržela desítky lidí, kteří přišli položit květiny

  2. Trump musí zaplatit 350 milionů dolarů, rozhodl soud. A nesmí vést tři roky podnik ve státě New York

  3. ONLINE: Rusové ve velkém využívají severokorejské rakety. Od prosince zabily už 14 civilistů, tvrdí Kyjev

  4. V Havlíčkově Brodě proti sobě vyjely dva vlaky. Zastavily 37 metrů od sebe

  5. Kladno otočilo zápas v Brně a ukončilo sérii 17 porážek. V prodloužení rozhodl Pytlík

  6. Putinův režim Navalného zavraždil už jenom tím, že ho poslal na 19 let do trestanecké kolonie, říká Pánek

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme