Ruská armáda pokračuje v útocích na východě Ukrajiny, soustředí se na prolomení obranné linie v Doněcké a Luhanské oblasti a plné ovládnutí Mariupolu. V pravidelném ranním hlášení to v úterý oznámil ukrajinský generální štáb.

Kyjev 8:16 19. dubna 2022

Ruská armáda pokračuje v útocích na východě Ukrajiny, soustředí se na prolomení obranné linie v Doněcké a Luhanské oblasti a plné ovládnutí Mariupolu (ilustrační foto) | Foto: Oleksandr Klymenko | Zdroj: Reuters

„Ruská federace pokračuje v plné ozbrojené agresi proti Ukrajině. Ruský nepřítel se snaží pokračovat v útočných operacích na východě s cílem získat plnou kontrolu nad Doněckou a Luhanskou oblastí a také udržet pozemní koridor s dočasně okupovaným Krymem," napsal generální štáb v hlášení.

V obou východoukrajinských oblastech ukrajinští vojáci podle generálního štábu odrazili sedm ruských útoků, zničili deset tanků a několik desítek dalších vozidel, jeden dělostřelecký systém a jeden minomet. Tyto zprávy nelze nezávisle ověřit.

Ruští vojáci i nadále částečně blokují východoukrajinský Charkov, ve směru na Izjum spustili ofenzivu na levém břehu řeky Doněc. Ve směru na Doněck zesílili útočné operace po celé linii kontaktu, uvádí ukrajinská armáda. Ruské jednotky posilují v některých částech Záporožské oblasti a pokračují v ostřelování Mykolajivu.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V účetnictví ministerstva zahraničí je nesprávnost v hodnotě 724 milionů, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad

  2. ONLINE: Sedm odražených útoků. Ruská armáda chce prolomit obranu na východě Ukrajiny, tvrdí Kyjev

  3. Beznaděj Chicaga na dně tabulky pokračuje. Ani Kubalíkova asistence nezabránila prohře proti Calgary

  4. Výběr z médií: obvinění z plagiátorství, šetření na energiích i zvýšení záloh na vratné lahve

  5. Kam až sahá svoboda slova? ‚Hrana je zákon a jeho výklad,‘ vysvětluje odborník Bartoň

  6. Izraelské letectvo v reakci na raketový útok z palestinského území zaútočilo v Pásmu Gazy

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme