ONLINE: Skóre PES kleslo o bod na 68, ve čtvrtém stupni je 13 dní

2 měsíce starý 15

Aktualizováno 08:45 26. ledna 2021, 08:00 Autor: Libor Novák / EuroZprávy.cz / ČTK

Index protiepidemického rizika PES klesl k dnešku o jeden bod na 68 bodů. Ve čtvrtém z pěti stupňů rizika je 13 dní, v zemi ale stále platí pátý stupeň. Z kritérií, ze kterých se index vypočítává, mělo vliv na bodové ohodnocení zlepšení čtrnáctidenního průměru nakažených na 100.000 obyvatel. Většímu bodovému poklesu ale zabránil růst reprodukčního čísla na 0,93, za což naopak body přibyly. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Ilustrační foto

Ilustrační foto
FOTO: pexels.com

8:45 - Zdravotníci se dnes budou moci registrovat na očkování proti covidu-19. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by měl systém začít jejich registrace přijímat kolem poledne. Kvůli nedostatku vakcín se sice budou moci zdravotníci do systému registrovat, termín ale většinou nedostanou. V pátek ministerstvo zdravotnictví informovalo, že zdravotníků už je očkovaných asi 37 procent, tedy zhruba 63.000 lidí. Tvoří tak 57 procent všech očkovaných.

8:35 - Německo dnes ohlásilo 6408 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s covidem-19 za stejnou dobu zemřelo dalších 903 pacientů. Informoval o tom Institut Roberta Kocha (RKI).

8:24 - Hranice Nového Zélandu zůstanou nejspíš kvůli koronaviru zavřené většinu tohoto roku. Řekla to dnes premiérka Jacinda Ardernová, informovala agentura Reuters. S Austrálií či některými tichomořskými státy chce mít Nový Zéland cestovní dohody.

8:00 - Ministerstvo nyní tabulku opatření upravuje, dnes její aktualizaci projedná rada vlády a ve středu odborné skupiny ministerstva zdravotnictví. Pracovní návrhy se objevily minulý týden v médiích. Už dříve ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) avizoval, že ve stupních, kdy už bude povoleno shromažďování nebo pořádání akcí, by mohlo být možné navýšit kapacity, pokud budou mít účastníci negativní test na koronavirus. V pátém stupni opatření by mohla být například povolena výuka pro malotřídky, žáky 9. tříd a studenty maturitních ročníků nebo sportování ve dvou i ve vnitřních prostorách.

Zdroj