Ruští vojáci dál útočí na severním úseku fronty u měst Svatove a Kreminna a u Bachmutu a v okolí Doněcku, informoval v úterý ukrajinský generální štáb. Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu letos 24. února, tedy přesně přes 300 dny.

Kyjev 8:35 20. prosince 2022

Ukrajinští vojáci v Bachmutu převážejí zbraně a munici | Foto: Yevhen Titov | Zdroj: Reuters

Ukrajinské vedení tvrdí, že jeho jednotky za posledních 24 hodin odrazily ruské útoky u Stelmachivky severozápadně od Svatove, Červonopopivky na silnici spojující Svatove a Kreminnu a u obce Serebrjanske jihozápadně od Kreminny. Tyto informace nelze v době konfliktu nezávisle ověřit.

Putin přijel za Lukašenkem jednat o bezpečnostní situaci, ruské vojáky čeká v zemi cvičení

Číst článek

Ruské ofenzivní operace na severu Luhanské oblasti hlásí i americký Institut pro studium války. S odvoláním na proruské vojenské bloggery analytici hovoří o ruských pokusech o postup u Stelmachivky.

Síly Moskvy se však podle těchto bloggerů na linii Svatove a Kreminna potýkají se špatnými podmínkami a trpí různými neduhy a nemocemi souvisejícími se špatnou hygienou, vlhkem a zimou.

Ruské zdroje také podle Institutu pro studium války hovoří o tom, že ukrajinské síly zaútočily na ruské jednotky v Luhanské oblasti. O víkendu podle nich ruská armáda přišla o pozice jižně od Bachmutu a za poslední dva dny v oblasti podnikla několik pozemních útoků.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ledovka komplikuje dopravu v Česku. Omezený provoz hlásí třeba pražské příměstské autobusy

  2. ONLINE: Špatná hygiena, zima, vlhko. Síly Moskvy se podle proruských bloggerů potýkají s nemocemi

  3. Góly Pastrňáka a Krejčího pomohly Bostonu k vysoké výhře nad Floridou. Bruins dál vedou NHL

  4. Na petrohradské soše oslavující dobytí Mariupolu se objevil nápis ‚Vrazi. Jidášové.‘

  5. Finský ministr obrany půjde na otcovskou dovolenou. Ve funkci ho zastoupí člen parlamentního výboru

  6. Po New Yorku i Los Angeles. Exproducenta Weinsteina shledali vinným z dalšího případu znásilnění

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme