Tři lidé přišli o život a tucet dalších utrpěl zranění při ruském ostřelování města Selydove, ležícího poblíž Doněcka na východě Ukrajiny, uvedly místní úřady podle agentury AFP. Ruská protivzdušná obrana uvedla, že sestřelila devět ukrajinských dronů nad dvěma pohraničními oblastmi, Bělgorodskou a Voroněžskou, a nad Černým mořem, tvrdí ruské ministerstvo obrany.

Selydove 6:50 14. února 2024

Zničená auta v Bělgorodu

Asi stovka pacientů ze zasažené městské nemocnice byla podle šéfa oblastní správy Vadyma Filaškina evakuována do nemocnic v Pokrovsku a Myrnohradu (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Při náletu byla podle gubernátora Bělgorodské oblasti zraněna žena, která musela být převezena do nemocnice.

Rusko na Ukrajině přišlo o víc než 3000 tanků a používá starší stroje, tvrdí experti

Číst článek

V Selydove, které před válkou mívalo 21 000 obyvatel a které leží přibližně 20 kilometrů od fronty, ruská palba během noci na středu zasáhla devět obytných domů a nemocnici. Mezi zabitými je jedno dítě, další čtyři děti vyvázly se zraněním, uvedla radnice.

Asi stovka pacientů ze zasažené městské nemocnice byla podle šéfa oblastní správy Vadyma Filaškina evakuována do nemocnic v Pokrovsku a Myrnohradu.

Tvrzení znepřátelených stran nelze v podmínkách válečného konfliktu okamžitě ověřit z nezávislých zdrojů. Obě strany popírají, že by útočily na civilisty, a tvrdí, že cílem jejich útoků, často podnikaných daleko za frontou, je zničit kritickou energetickou, vojenskou a dopravní infrastrukturu, poznamenala agentura Reuters.

edr, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Tři lidé přišli o život po ruském ostřelování města Selydove. Další tucet utrpěl zranění

  2. KLDR vypálila několik dosud neznámých střel s plochou dráhou letu. Jihokorejci jsou v pohotovosti

  3. Jak vidí Vladimir Vladimirovič Putin svět

  4. Demokratický ministr Mayorkas čelí republikánské žalobě. ‚Malicherná politická hra,‘ vzkazuje Biden

  5. Banky poskytly v lednu hypotéky za 13 miliard korun, meziročně jde o dvojnásobek

  6. Mobilní aplikaci proti domácímu násilí si v Česku stáhlo přes 9000 lidí. Vymyslel ji policista v důchodu

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme