ONLINE: Ukrajinci našli v osvobozené vesnici u Kyjeva další hromadný hrob. Jsou v něm zřejmě desítky obětí

4 měsíce starý 209

Nový hromadný hrob zřejmě s desítkami civilních obětí byl po stažení ruských jednotek objeven v sobotu v další osvobozené obci Buzova v Kyjevské oblasti. Podle agentury Reuters to v neděli v televizi řekl jeden z místních činitelů.

Sledujeme online Kyjev 8:35 10. dubna 2022

Svědectví o hromadném vraždění civilistů ruskými vojáky vydala už Buča, kde byly po osvobození nalezeny stovky mrtvých. Archivní foto | Zdroj: Reuters

Taras Didyč, představitel úřadů oblasti Dmytrivka u Kyjeva, do níž vedle dalších vesnic spadá i Buzova, ukrajinské televizi řekl, že těla byla objevena v díře nedaleko benzinové stanice.

Kolik obětí se v hrobě nachází, bude podle něj ještě třeba potvrdit. „Teď se vracíme k životu, ale během okupace... zemřelo mnoho civilistů,“ dodal.

V prvních týdnech ruské invaze na Ukrajinu byla při ofenzivě vedené směrem na Kyjev vystavena neustálé palbě řada menších měst jako Makariv, Buča, Irpiň nebo vesnic v oblasti Dmytrivka. Místní média už začátkem dubna informovala o obětech objevených v Buzové a jejím okolí. Tehdy se našly tři desítky těl.

Po stažení ruských jednotek z Kyjevské oblasti se na místech nacházejí hromadné hroby a množství obětí. Tyto hrůzné pozůstatky ruské okupace vyvolaly bouřlivé mezinárodní odsouzení, zejména kvůli stovkám povražděných civilistů v Buči.

zuj, ČTK

Zdroj