Ukrajinské ozbrojené síly ve spolupráci s ukrajinskou vojenskou rozvědkou HUR při operaci v Černém moři potopily ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. Dřívější tvrzení listu Ukrajinska pravda potvrdil ukrajinský generální štáb, Moskva se k incidentu zatím nevyjádřila.

Kyjev 9:16 14. února 2024

Ruská výsadková loď Cezar Kunikov

Ruská výsadková loď Cezar Kunikov | Zdroj: Profimedia

Ruské ministerstvo obrany nicméně ve středu uvedlo, že nad Černým mořem sestřelilo šest dronů. Podle Ukrajinske pravdy loď zasáhly právě bezpilotní letouny.

„Ukrajinské ozbrojené síly společně se zpravodajskou jednotkou ministerstva obrany zničily velkou výsadkovou loď Cezar Kunikov. V době zásahu se nacházela v ukrajinských teritoriálních vodách poblíž Alupky,“ napsal generální štáb.

Město Alupka leží na jižním pobřeží Krymského poloostrova, který Rusko v roce 2014 anektovalo.

Výsadkové plavidlo Cezar Kunikov patří do třídy Ropucha, stejně jako loď Novočerkassk, jejíž poničení při ukrajinské operaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany loni v prosinci. Loď se v tu dobu nacházela v přístavu Feodosija na Krymu.

Ukrajinska pravda, která zveřejnila záběry dýmu nad mořem, poznamenala, že loď je pojmenovaná po sovětském námořním veliteli Cezaru Lvoviči Kunikovovi, který byl zraněný v boji a zemřel 14. února 1943.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Němečtí vědci objevili v baltském moři dosud nejstarší megastavbu v Evropě. Pomáhala zabíjet soby

  2. ONLINE: U soudu v kauze Čapí hnízdo vypovídali Babiš i Nagyová. ‚Účelová obžaloba,‘ řekl expremiér

  3. ONLINE: Ukrajinci potopili ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov, Moskva se zatím nevyjádřila

  4. Válka je hnus. Zóna zájmu je o věčných sklonech člověka k násilí, říká režisér Jonathan Glazer

  5. Oslabené Miami překvapilo Milwaukee na jejich palubovce, Tatum při výhře nasázel Brooklynu 41 bodů

  6. Přírodovědci v Peru objevili neznámý druh ještěra. Pojmenovali ho po zpěvákovi skupiny Iron Maiden

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme