V neděli stoupl v Česku počet pacientů s nemocí covid-19 ve vážném stavu na 1728, což je o 155 více než před týdnem. Hospitalizovaných bylo 7979, skoro o 500 více než předchozí neděli. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Šíření covidu-19 v neděli zpomalilo. Přibylo 3923 potvrzených případů nákazy, což bylo o 660 nově nakažených méně než předešlou neděli. Mírně klesl i podíl nových případů na celkovém počtu provedených testů.

Praha 8:38 8. března 2021

Přibylo 3923 potvrzených případů nákazy, což bylo o 660 nově nakažených méně než předešlou neděli. Mírně klesl i podíl nových případů na celkovém počtu provedených testů. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Počty hospitalizovaných v posledních týdnech skokově narostly. Ještě na konci ledna jich bylo podle ministerstva kolem 5500. Minulý týden v úterý 2. března již přesáhl počet hospitalizovaných 8500, což bylo nejvíc od začátku epidemie loni v březnu.

Statistiky ministerstva navíc nezahrnují pacienty, kteří po deseti dnech nevykazují příznaky koronaviru. Počty obsazených lůžek v nemocnicích jsou tak vyšší. K pondělnímu ránu bylo podobně jako v předchozích dnech podle ministerstva volných jen 14 procent lůžek na ARO a JIP v Česku a 25 procent standardních lůžek s kyslíkem.

ban, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: V neděli zpomalilo šíření koronaviru. Narostl ale počet hospitalizovaných ve vážném stavu

  2. Je to cenná trofej, na kterou ale málokdo sáhne. Ani hokejisté Sparty se Prezidentského poháru nedotkli

  3. Sépie uspěly při testu sebeovládání, který se prováděl i na dětech. Dokázaly si počkat na odměnu

  4. Předsedou FC Barcelona členové klubu zvolili opět Laporta. Na stejné pozici byl sedm let

  5. Poprvé včas? Pojišťovny v předstihu vybírají, kdo rozveze vakcínu od firmy Johnson & Johnson

  6. V NHL se Čechům dařilo. Palát a Faksa skórovali, Kubalík, Nečas, Zacha a Vrána asistovali

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme