Integrovaný centrální řídící tým podle premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodl, že v neděli o půlnoci spustí očkování další skupiny obyvatel. Budou to lidé starší 40 let. Premiér to oznámil ve čtvrtek na tiskové konferenci. Došlo také k dohodě s praktickými lékaři, kteří budou nově dostávat vakcíny Moderna, Johnson a AstraZeneca přímo.

Praha 11:49 13. 5. 2021(Aktualizováno: 11:56 13. 5. 2021)

Andrej Babiš | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Na základě jednání integrované centrálního řídícího týmu se rozhodlo o tom, že v neděli o půlnoci pouštíme další věkovou kategorii od 40 do 44 let,“ řekl Babiš na tiskové konferenci.

Očkování podle Babiše funguje velice dobře, čemuž pomůže i dohoda s praktickými lékaři. „Praktici budou dostávat dodávky napřímo, celkově to bude 454 tisíc dávek vakcíny Moderna,“ informoval premiér s tím, že praktičtí lékaři už nebudou muset chodit pro vakcíny do lékárny.

Očkovat budou podle Babiše vakcínami Moderna, Johnson a AstraZeneca. „Vakcína Pfizer bude chodit jen do očkovacích míst. Ale bude tam ještě doběh Moderny pro druhou očkovací dávku,“ vysvětlil.

Podrobnosti připravujeme.

Anna Kottová, kro, pj

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Vláda od neděle spustí očkování skupiny 40+, oznámil Babiš. Praktici dostanou vakcínu Moderna

  2. V Jižní Americe a v Asii kvůli covidu prudce zdražují potraviny. V Kambodži farmáři zaorávají úrodu

  3. Google dostal v Itálii pokutu 102 milionů eur kvůli Androidu a Google Play

  4. Colonial Pipeline v USA obnovuje po útoku hackerů provoz. Návrat k normálu potrvá několik dní

  5. Fanoušci byli třináctým hráčem. Na podzim chceme Ligu mistrů, hodnotí trenér Sparty Vrba duel s Plzní

  6. Společnost Aircraft Industries loni vyrobila 15 místo 17 letadel. I tak zvýšila tržby na 2,28 miliardy

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme