Opava chystá velký návrat, láká střelce Baníku. Loví i ve Slavii, ta pouští Karafiáta

3 měsíce starý 24

Opava chystá velký návrat, láká střelce Baníku. Loví i ve Slavii, ta pouští Karafiáta

"Jejich působení v SFC intenzivně řešíme s jejich mateřskými kluby. Věřím, že se nám podaří dotáhnout do zdárného konce příchod všech hráčů. Byli by pro nás obrovským přínosem," uvedl pro klubový web nový sportovní manažer Pavel Zavadil, který postupně přechází z hráčské do funkcionářské role.

Hellebrand by měl v Opavě strávit jaro na hostování z pražské Slavie. Jednadvacetiletý záložník na podzim působil ve Slovácku a zasáhl do sedmi ligových utkání.

O rok mladší Čvančara patří Jablonci. V podzimní části nastoupil do devíti ligových duelů a připsal si jeden gól. Jednatřicetiletý Smola už v Opavě působil v letech 2016 až 2019, poté hrával za slezského rivala Ostravu a naposledy za rumunský Gaz Metan Medias. Třiadvacetiletý záložník Kania od léta oblékal dres druholigového Blanska.

Opava už v sobotu oznámila první čtyři zimní posily. Slezané na hostování získali záložníky Jiřího Kulhánka s Alešem Nešickým a obránce Davida Březinu, ze Slovenska pak přišel gólman Tomáš Digaňa.

Slezané odcestují na soustředění do Fara spolu s mistrovskou Slavií. Opavská výprava bude mít 25 hráčů. Doma zůstanou zraněný brankář Kryštof Lasák, nemocný obránce Joss Didiba a útočník René Dedič. Hostování vypršelo záložníkovi Jiřímu Texlovi.

Slavii opustí Karafiát

K fotbalistům Liberce se vrací obránce Ondřej Karafiát. Šestadvacetiletý defenzivní univerzál stráví na severu Čech jarní část sezony na hostování z pražské Slavie, kam v létě ze Slovanu odešel. Podle webu červenobílých se transfer dokončuje.

Karafiát v červenci zamířil do Slavie jako jeden z mnoha libereckých hráčů. Do sestavy úřadujícího mistra se však natrvalo neprosadil i proto, že se nějakou dobu potýkal se zraněním. Za červenobílé zasáhl jen do sedmi soutěžních duelů a z toho pouze dvakrát v zahajovací jedenáctce.

Zdroj